בית המשפט הצבאי עופר
בית המשפט הצבאי עופרצילום: Yonatan Sindel/Flash90

ארגון "הורים נגד מעצרי ילדים" ו"אמהות נגד אלימות" יקיימו סיור בבית המשפט הצבאי עופר, שליד כלא עופר בו שוהים למעלה מ-1,000 מחבלים.

בדף ההרשמה לסיור נכתב: "במשך שנים, בכל לילה, נעצרים בגדה המערבית באשמת זריקת אבנים, בממוצע שני ילדים. הם נחקרים, נשפטים, ונשלחים לכלא למאסר, לעיתים ממושך. הסיורים ילוו ע"י עו"ד חליל זהאר המיצג קטינים בבית המשפט הצבאי ועבד שנים רבות בוועד הציבורי נגד עינויים בישראל".

במודעה המקורית נכתב כי הסיור יתקיים בכלא עופר עצמו, בו שוהים, כאמור, מחבלים פלסטינים - אך בשיחה עם ערוץ 7 הסבירו מנכ"ליות הארגונים - כי הסיור יתקיים בבית המשפט הצבאי בלבד. אחת המנכ"ליות הבהירה כי הן היו שמחות לסייר בכלא, אך לא הצליחו להשיג אישור לכך.

מ"הורים נגד מעצרי ילדים" נמסר: "הורים נגד מעצרי ילדים ימשיכו לבוא לבית המשפט הצבאי בעופר כדי לראות במו עינהם את בית המשפט הצבאי ואיך הוא אינו עושה צדק עם ילדים פלסטינים שנמצאים בהליך".

קטי בר מנכ"לית "אמהות נגד אלימות" מסרה: "זה ביקור בבית המשפט בעופר ולא בכלא עופר. כמו שידוע אזרחים לא יכולים לבקר בכלא. מעצרי ילדים זה הנושא. ישראל פועלת בניגוד לאמנות בינלאומיות להגנה על ילדים. מדינת ישראל פועלת בשטחים הכבושים בניגוד לחוק בטענה שהאמנה שישראל כפופה לה לא תקפה בשטחים בשל היותם מחוץ לגבולות המדינה. ילדים הם ילדים ולא מחבלים".

שי גליק מנכ"ל בצלמו הגיב: "אני מציע לארגוני השמאל הקיצוני לעשות סיורים בבתי משפחות אלכסנדר לבלוביץ, דפנה מאיר, ועוד שנרצחו בידי 'ילדים'. בתי המשפט הצבאיים מגנים על אזרחי ישראל מפני מחבלים. מחבלים מקומם בכלא או מוות. ולא משנה אם הם בני 16 או 80".