ראש ישיבת "עטרת כהנים" הרב שלמה אבינר התייחס לסערה סביב הקליפ לשירו של חנן בן ארי "אלא בי", ואמר כי הנוער במערב "אנוכי, מפונק ועצלן".

כזכור, לאחר פרסום הקליפ לשיר החדש של בן ארי, חלק מהמגיבים ביקרו את בן ארי שהחליט לשלב נשים רוקדות בקליפ המלווה את השיר. "עכשיו אני יודע שטעיתי, טעינו כולנו, וכל החלום הגדול של דתיים לאומיים להשתלב בתעשיית הבידור צריך להישאל מחדש", כתב אחד מהמגיבים. מגיב נוסף כתב כי השיר נהדר אבל הוא התאכזב מהקליפ שהוא מאמין שחנן עצמו לא היה רוצה שילדיו יצפו בו.

בראיון לערוץ TOV נשאל הרב אבינר האם העובדה שיש לקליפ למעלה מחצי מיליון צפיות ואלפי תגובות חיוביות, זאת לא תשובה לביקורת נגד הקליפ. "הנוער באמריקה ובמערב יש לו שלוש בעיות", השיב. "הוא אנוכי, הוא מרוכז בעצמו, מעניין אותו עצמו, אני צריך את עצמי, אני מתחבר, אני לא מתחבר, אני בא לי, אני לא בא לי".

לדבריו, הבעיה השניה היא ש"הנוער הוא מפונק. כל מה שלא מסתדר לפי רצונו אז הוא בדיכאון, הוא בלחץ". בנוסף, "הנוער הוא עצלן. רמת הלימודים יורדת כל שנה, רמת הבחינות יורדת כל שנה. הכל יורד. הוא עצלן".

"אנחנו צריכים להלחם נגד זה ולא לחזק את הנטיות האלה", ציין. "אנחנו יודעים שהחטא יותר מושך מהמצוה. אנחנו יודעים שללכת לתיאטרון יותר מעניין מאשר ללכת לבית הכנסת".

כפי שפורסם, אחרי שנדחה בכמעט שנה, חנן בן ארי שחרר לפני כשלושה שבועות את השיר 'אלא בי' שהיה אמור לצאת יום למחרת הפיגוע בחדרה. "אני עובר איזו תקופה מורכבת", כתב חנן, "גל ארוך כזה של שאלות שבו אני מגלה שכבר אין טעם לחפש תשובות בחוץ. אף אחד אחר לא יפתור את המסע שלי, וזה מבהיל ומשחרר בו זמנית להודות שהאחריות עלי. רק עלי".

חנן הוסיף וסיפר כי השיר הזה מוכן כבר שנה, עם קליפ, ושהוא מרגיש שהשיר חיכה ונדחה עד עכשיו, כי עכשיו הוא הכי זקוק לו. אבל על אף שהתגובות לשיר היו מפרגנות ברובן, הקליפ שליווה אותו דווקא התקבל בפחות אהדה.

"הייתי אולי מה-50 הראשונים שעפו על ההדסטארט", כתב אחד המגיבים, "ראיתי שם בחור כמוני, ירא שמים, עומד מול כל הזרם ורוצה להיות קדוש ונורמלי, חופשי בלי לעשות כל מה שבא לו. כבר ב'לא דוס שמדיר נשים ולא נציג של אלהים' נדלקה לי נורה אדומה. עכשיו אני יודע שטעיתי, טעינו כולנו, וכל החלום הגדול של דתיים לאומיים להשתלב בתעשיית הבידור צריך להישאל מחדש".

מגיב נוסף כתב כי השיר נהדר אבל הוא התאכזב מהקליפ שהוא מאמין שחנן עצמו לא היה רוצה שילדיו יצפו בו, ואילו מגיב אחר נקט טון חריף יותר וכתב "אי אפשר להאמין שהקליפ הרדוד והמזעזע הזה שייך לאותו יוצר ששר את "אלוף העולם".

אבל התגובה המבקרת שזכתה להכי הרבה תמיכה מצד גולשים אחר הייתה של אבי שכתב "חנן הגאון שום דבר בשיר היפה הזה (כמו שאר השירים כולם) או בקריירה שלך לא מצדיק קליפ כזה. פופי, קלישאתי ולא ממש צנוע. לא היסטריה, אבל לא אופייני. מצער ממש".

"אז מה הקטע? עד שהצלחת למצוא את ה'איזון' את שוב 'בורח ממך עד אליך' וחוזר חלילה. על החתום, אחד שאוהב אותך ומקבל המון השראה ממך בדרכי המקרטעת ומקווה שתצליח כמו תמיד".