הרב לבנון, הרב אריאל והרב איזמן
הרב לבנון, הרב אריאל והרב איזמןצילום: דוברות איגוד רבני הארץ הטובה

יהונתן פולארד ששוחרר מהכלא האמריקאי השיק אתמול (ראשון) את קמפיין "הילדים של פולארד" - גיוס המונים לטובת הקמת מרכז חינוכי לילדים לזכרה של רעייתו אסתר פולארד ז"ל.

השניים לא זכו להביא ילדים לעולם בגלל תנאי המאסר הקשים שהוטלו עליו, וכעת הוא רוצה להגשים את חלומם המשותף בהקמת מרכז חינוכי לילדים שיקרא על שמה של אסתר פולארד, "מרכז ילדי אסתר".

היום רבנים מרכזיים מהציונות הדתית מצטרפים למיזם עם מכתב תמיכה וקריאה לציבור לקחת חלק. בין הרבנים החתומים על המכתב: הרב שלמה אבינר, הרב יעקב שפירא, הרב איתן אייזמן, הרב שמואל אליהו, הרב דוד דודקביץ', הרב אליקים לבנון, הרב מיכה הלוי, הרב חיים שטיינר, הרב דוד תורג'מן והרב יואל קטן.

מצטרפים עכשיו למיזם ההנצחה המיוחד לאסתר פולארד "הילדים של פולארד"

במכתבם כותבים הרבנים: "אנו קוראים לכלל הציבור היקר, למוסדות החינוך, לתנועות הנוער, ליישובים ולקהילות להצטרף למאמציו של יהונתן פולארד להקמת מרכז ילדי אסתר ע"ש אסתר פולארד ע"ה, ולכלל העשייה לעילוי נשמתה ולהמשך מורשתה".

עוד כותבים: "בכך נקיים את היסוד הגדול של הכרת הטוב, ונזכה להנחיל לעצמנו ולדור הבא את מסירות הנפש, האמונה והעמידה המפעימה מול הקשיים הפיזיים והרוחניים הבאים לידי ביטוי בסיפור גבורת חייהם של יהונתן ואסתר".

אמש השתתפו כאמור מאות בכנס מיוחד בירושלים בהשתתפות הראשל"צ שלמה משה עמאר, הרב שמואל אליהו, הרב מיכה הלוי ותומכים מכל רחבי הארץ. המהלך הכנס לקחו על עצמם המשתתפים באולם וצפוים בשידור החי יעדי גיוס המייצגים מקום לילד אחד או יותר במרכז החדש שייבנה.

יהונתן הזכיר במהלך הכינוס כי על פי המסורת היהודית "כל המלמד את בן חברו תורה כאילו ילדו" והסביר כי הוא רואה במיזם זה דרך ייחודית ויחידה לקיים את משאלתה הגדולה של אסתר לילדים אשר לא התממשה בחייה.

מצטרפים עכשיו למיזם ההנצחה המיוחד לאסתר פולארד "הילדים של פולארד"

רבני הציונות הדתית בקריאה: הצטרפו למיזם "הילדים של פולארד"
רבני הציונות הדתית בקריאה: הצטרפו למיזם "הילדים של פולארד"צילום: ללא