הרב מאיר מאזוז
הרב מאיר מאזוזצילום: אהרון קרון, פלאש 90

עורך הדין איתי מק פנה היום (שני) ליועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה ודרש לפתוח בחקירה נגד ראש ישיבת כסא רחמים הרב מאיר מאזוז בעקבות דברים שאמר בשיעור השבועי שלו במוצאי שבת.

הרב מאזוז התייחס בשיעורו במוצאי שבת לפיגוע הרצחני בשכונת נווה יעקב וטען כי אילו היו מקבלים את הדרך של הרב מכיר כהנא, היו נחסכים צרות.

"השם נתן לנו כלי מלחמה, אם הם מתחילים, אסור להשאיר אותם חיים על פני האדמה. אם לא תוכלו להרוג אותם, תגרשו אותם", אמר הרב מאזוז.

הרב מאזוז על הפיגוע הקשה בירושליםצילום מסך ערוץ היוטיוב 'אתר כסא רחמים - מרן הרב מאזוז'

על פי דיווח ב'ישראל היום', עורך הדין איתי מק פנה ליועמ"שית מטעם פורום תג מאיר וטען כי "דבריו המזעזעים של הרב מאזוז – במיוחד לנוכח מעמדו הציבורי והמועד שבהם פורסמו – נראה שמהווים עבירות על חוק המאבק בטרור, של הזדהות עם ארגון טרור, בנסיבות שבהן יש אפשרות ממשית שהדבר יביא לביצוע מעשה טרור או עבירה, ו/או קריאה ישירה לביצוע מעשה טרור. על פי תוכנו של הפרסום והנסיבות שבהן פורסם, יש אפשרות ממשית שיביא לעשיית מעשה טרור".

בפורום תג מאיר טענו כי הדברים האחרונים שנאמרו הם תזכורת ל"הסתה הפרועה שקדמה לטבח במערת המכפלה ולרצח ראש הממשלה יצחק רבין, אז נהגו רשויות אכיפת החוק בכפפות של משי בפעילי הימין הקיצוני וברבניו".

בפורום קראו להפיק לקחים מהעבר: "סחבת במיצוי הדין הפלילי עם הרב מאזוז עלולה לגרום לאובדן חיים, וכן לתת לגיטימציה לרבנים ואישי ציבור נוספים להתיר רסן ולתמוך בפומבי במימוש דרכם של תנועות כך, כהנא חי והרב כהנא".