יאיר נתניהו
יאיר נתניהוצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, העיד היום (רביעי) במסגרת תביעת הדיבה שהגישה נגדו דנה כשדי, לשעבר יועצת הדיגיטל במפלגת "חוסן לישראל" של בני גנץ.

כשדי תבעה את יאיר נתניהו בגין לשון הרע והטרדה מינית. סכום התביעה הועמד על חצי מיליון שקלים. לטענתה, נתניהו הבן הציג אותה כמאהבת של יו"ר כחול לבן ושר הביטחון לשעבר גנץ.

כשדי העידה הבוקר: "הוא פרסם על בני גנץ ומאהבות ואז הוא העלה את התמונה שלי ושאל מי זו. ואז יש את הפרסום השלישי שבו הוא העלה תמונה של שנינו, אני ובני גנץ, שעליה טבוע ציוץ שלי, שמעולם לא כתבתי אותו. זה ציוץ שנועד לסגור את הפינה".

בהמשך עדותה אמרה, "היו ציוצים שעוסקים באובססיביות בחיי המין של בני גנץ ואחריהם הגיעו הציוצים שמקשרים אותי לחיי המין של בני גנץ. יש חיבורים בין הציוצים של חיי המין של בני גנץ לציוצים לגבי".

עו"ד רון לוינטל, המייצג את כשדי, שאל את יאיר האם הוא יודע שלבני גנץ יש מאהבות. נתניהו הבן השיב: "אני יודע ממה שפורסם בתקשורת, שלבני גנץ היה סרטון. אני תוקף הרבה אנשים בטוויטר. תקפתי אותו על כך שהוא אינו ראוי להיות ראש ממשלה".

נתניהו הבן טען שגנץ עומד מאחורי התביעה שהגישה נגד כסדי: "אני יודע שהמטרה העיקרית היא נקמה של גנץ, אבל הוא לא יכול לתבוע אותי כי הוא לא רוצה שדברים יעלו. לכן הוא משתמש בדנה כשדי".

"כפי שנחשף, בני גנץ היה סחיט בידי איראן. פורסם שהאיראנים פרצו לטלפון שלו ומצאו שם סרטון שהוא שלח למאהבת שלו באמריקה. סרטון סטייל אבי חימי".

עו"ד לוינטל שאל את יאיר על ציוץ שפרסם בנוגע ל"מאהבות" של גנץ. יאיר אמר: "פורסמה קלטת של ישראל בכר, שהיה יועצו של גנץ, ושם הוא דיבר על מאהבות של גנץ".

יאיר נתניהו המשיך להעיד: "כותבים דברי דיבה על אבא שלי אצלכם בשמאל המון פעמים ביום בלי עין הרע. פה זה לא דברי דיבה, כי זה פורסם בכלי התקשורת, וגנץ מעולם לא הכחיש את זה. אני חושב שזה מסוכן שיהיה ראש ממשלה עם סרטון כזה. כי אם הוא ירצה לתקוף באיראן הוא יקבל מסר שאם הוא יתקוף הסרטון שלו יופץ ברשת".