הלווית שמעון מעטוף הי"ד
הלווית שמעון מעטוף הי"דצילום: TPS

עשרות בני אדם הגיעו למסע ההלוויה של שמעון מעטוף הי"ד שמת מפצעיו שמונה חודשים לאחר שנפצע בפיגוע הגרזנים באלעד.

בהלוויה השתתפו שר התפוצות והשר לשוויון חברתי עמיחי שיקלי, ראש עיריית אלעד ישראל פרוש, חברים וקרובי משפחה שהגיעו ללוות את שמעון הי"ד בדרכו האחרונה.

ההלוויה יצאה בשעה 14:30 מרחוב הזית 24 במושב ברקת לכיוון בית העלמין במושב, שם נטמן. הוא השאיר אחריו 6 בנים ו-13 נכדים.

השר עמיחי שיקלי אמר "המחבלים רוצים שעם ישראל ירכין את הראש אחרי כל פיגוע טרור ואני כאן לומר להם שאנחנו נוריד למחבלים את הראש. אני גאה לייצג ממשלה שנחושה להילחם בטרור. שמעון לא נרצח הוא נפל בקרב עם מחבלים. יהי זכרו ברוך".

אביבה הילל, בתו של שמעון ספדה לו בכאן חדשות: "אבא היה אדם צנוע ורגיש. הוא לא התבלט, הייתה לו את הפינה שלו. הוא עבד, הלך לפרנס את המשפחה ובמקרה הזה רצחו אותו".

היא סיפרה כי אביה היה איש חסד שהקים גמ"ח של כיסאות ושולחנות לעילוי נשמת אימו. "לא חיפש כבוד, אהב את המשפחה, הילדים והנכדים".

היא משחזרת את רגעי הפיגוע שנודע לה שאביה בין הפצועים: "בווצאפ אני רואה שהיה פיגוע באלעד, לא התייחסתי ואז אימא שלי מתקשרת ואמרה לי, 'אבא היה שם, הוא נפצע'".

על התהליך שעבר אביהם מאז שנפצע עד הלילה היא מספרת: "ליווינו את אבא יום ולילה, שבתות וחגים, לא עזבנו אותו לרגע, היינו לצדו. ניסינו לעשות את הטוב כדי להקל עליו".

"הוא סבל מפגיעת ראש, הרופא אמר שהפגיעה מאוד קשה ולא יודעים מה הנזק. היינו שמחים על כל תגובה, הרגשנו שהוא איתנו, אבל הוא לא תקשר", סיפרה.

לשאלה מה קרה פתאום היא מסבירה כי אמרו להם השבוע שיש לו עצירות שטן שגרמה לבטן נפוחה. "טסתי לתל השומר, הכניסו אותו לחדר הלם. הרופאה אמרה שזה לא נראה לה עצירת שטן אלא כנראה זיהום ואז שהעבירו אותו למחלקה המדדים ירדו".

אביבה מציינת כי אין למשפחה מידע האם אביהם השתמש בנשקו האישי לפני שנפצע כפי שדווח: "אנחנו לא יודעים בוודאות". לסיום היא נשאלה מה הייתה רוצה להגיד אם אביה היה שומע אותה: "שאוהבים אותו וניסינו לתת לו כמה שאפשר, שהשם יקום דמו. הוא נרצח כי הוא יהודי, צריך לטפל ברשעים המחבלים האלה, רק מוות למחבלים, זה הפתרון", אמרה.