דביר דמרי
דביר דמריצילום: ערוץ 7

אחרי התאונה בכנרת, במשך תקופה ארוכה, הייתי מבלה שלושה ימים בשבוע במחלקת השיקום המדהימה של בית החולים הדסה הר הצופים. עובדי הצוות המסורים טיפלו בי בכל שיטה אפשרית, מלווים ותומכים בי בתהליך השיקום הארוך שתבע התמדה, אמביציה וסבלנות.

באחד הטיפולים הכריזה ורד, אחת המטפלות: "דביר, אנחנו מסיימים את הטיפולים ואני באה אליך למשרד שתשקיע לי את הכסף". "ורד", עניתי לה, "אם הייתי אומר לך, קחי את היד שלי ותחזירי לי אותה בריאה – מה היית אומרת? כמטפלת, את יודעת שהמטופל הוא זה שעובר את התהליך, וכל אנשי הטיפול המקסימים והאלופים נמצאים כדי להכווין ולתמוך בו. התהליך הוא אישי, ומי שלא יתמיד בו ולא ייקח אותו כפרויקט אישי לא יצליח".

בשעות הארוכות בחדרי הטיפולים למדתי, שוב, שני דברים חשובים על השקעות.

קודם כול, השקעה איננה אירוע חד פעמי שצריך לעשות אותו כמו רכישת דירה או רכב. השקעה היא תהליך, תפיסת חיים. הרי אי אפשר לתת שבוע מלא מאמץ לטיפולים ולשיקומים ואחר כך להוריד את התדירות ולחפף באימונים בבית – זה מתכון לשיקום כושל ותקוע. ההצלחה כרוכה בנחישות ובהתמדה. זה אולי נשמע בלתי אפשרי, אבל המציאות מראה אחרת: אנשים משקיעים בתחומים היקרים לליבם לאורך זמן גם אם ההנאה לא מורגשת תמיד. יש שמשקיעים בכושר שלוש פעמים בשבוע, יש שמקפידים על תפריט מאוזן ומאמצים אורח חיים בריא יותר, יש שלומדים דף גמרא יומי ויש שפוקדים את בתי הכנסת שלוש פעמים ביום. המכנה המשותף לכולם הוא שמדובר באורח חיים שהקונסיסטנטיות וההתמדה הם שמביאים להצלחה ולאושר ממנו.

הריצה הראשונה קשה, המרוץ הראשון נדמה כמו טיפוס על האוורסט, אבל מי שסיגל לעצמו אורח חיים של אצן חובב מתענג בכל פעם שהוא נושם אוויר הרים צלול בשעה שש בבוקר של יום שישי. מי שאוכל בריא מספר שנים כבר לא ייהנה מכוס קולה אלא יתענג על מים חמים עם נענע טרייה. כך, מי שיתייחס להשקעות כאל ספורט שצריך להשקיע בו, ולא כמטלה בירוקרטית ומייאשת שצריך להשלים, ירוויח באמת – ועל הדרך ייהנה מהאימונים, מההצלחות ואפילו מהכישלונות.

דבר נוסף שהתחדד לי הוא שהשקעות הם תהליך אישי, אולי אפילו אינטימי במידה מסוימת, ושאף אחד לא יעשה עבורכם את העבודה באמת. בדיוק כמו שהמטפלות במחלקת השיקום למדו והדגימו, ובסוף אני הוא שעבדתי קשה – אפשר ורצוי להיוועץ בגורמי מקצוע, אבל בסוף התהליך הוא שלכם, ואף אחד לא יחיה במקומכם. לא בהכול אפשר לעשות מיקור חוץ.

זהו פרק מתוך הספר "יותר נדל"ן משכל", ספרו של דביר דמרי, יזם נדל"ן ובעל קרנות השקעה בנדל"ן.

בספר תפגשו סיפורים על אנשים עם משכורת נמוכה ונכסים מניבים בשווי מיליוני שקלים. תראו דוגמאות לתכנון פיננסי מותאם לצרכים שלכם, תשמעו את כל הסודות מהצד השני של השולחן, ותלמדו לא רק מאיפה משיגים את הכסף, אלא גם איך גורמים לו לעבוד בשבילכם בלי לאבד אותו.

להצטרפות למועדון "יותר נדל"ן משכל" ולקבלת תכני ועדכוני נדל"ן איכותיים - לחצו כאן והצטרפו חינם: