יוסף שפייזר, חבר מועצת עיריית ירושלים, התארח בעמדת השידור של ערוץ 7 בכנס ירושלים והתייחס לפתיחת השורות במפלגת הציונות הדתית לקהלים רחבים, מהלך שיש הטוענים שנכשל בין השאר כאשר שפייזר עצמו לא נכנס לכנסת לאחר שהתמודד על מקום ברשימה.

לדבריו כיום הציונות הדתית היא "מפלגה שפונה לכל הקהל הדתי לאומי. הבית של הדתיים הלאומיים הוא מפלגת הציונות הדתית. זה הבית היחיד שנשאר לנו ואנחנו צריכים להביא אליו את כל הקהלים הדתיים לאומיים, אם זה חרד"לים ואם זה ליבראלים, במיינסטרים או לא, עם ציצית תכלת או בלי ציצית. כל מי שאומר הלל בברכה ביום העצמאות מקומו איתנו", מצטט שפייזר את אחד הרבנים עמו שוחח, ומוסיף: "אנחנו פתוחים לכולם ורוצים את כולם".

על תכניות הבניה של עיריית ירושלים בעטרות שבצפון העיר אומר שפייזר כי מדובר ב"בניה אסטרטגית שתציל את ירושלים, תוריד את מחירי הדיור ותעשה צדק היסטורי. אנחנו חייבים להוריד את מחירי הדיור בירושלים ועתודת הקרקע האחרונה שנותרה בירושלים היא אזור התעשייה עטרות ושדה התעופה עטרות".

בנוסף לכך, הוא מדגיש, מדובר גם "בתיקון עוול היסטורי כי במלחמת השחרור היו שם שני ישובים יהודים שגורשו על ידי הערבים ועלינו להחזיר לשם יהודים ולבנות שכונה יהודית". עוד הוא מוסיף ואומר כי בפן השלישי של חשיבות המיזם הוא בלימת התכנית הפלשתינית לחנוק את ירושלים בבנייה מכל עבריה.

למגמה זו הוכנה ברש"פ תכנית סדורה על מנת "להקיף בטבעת חנק את בירת ישראל והשכונה הזו היא זו שתשמור על האצבע הצפונית של ירושלים. זו תכנית אסטרטגית למען ירושלים", אומר שפייזר.

על התקדמות התכנית מזכיר שפייזר כי לפני כשנה אושרה התכנית לבניית השכונה בוועדה המקומית ולפיה השכונה תכלול 6000 יחידות דיור. "מהוועדה המקומית זה עלה לוועדה המחוזית, שם בתרגיל מאוד נבזי, אישרו את זה בכפוף לאישור איכות הסביבה. השרה הייתה תמר זנברג שכמובן שהיא לא תאשר וכך הוועדה תקעה את התכנית. עכשיו זה חונה שם. אני קורא מכאן לראש הממשלה ולכל השרים המעורבים בכך כמו השרה להגנת הסביבה עידית סילמן, לאשר את השכונה כבר מחר בבוקר ולתקן עוול היסטורי ולשמור על ירושלים ולהביא לבשורה ענקית למען ציון".

לקראת הבחירות לרשויות המקומיות אומר שפייזר כי בכוונתו לתרום בכל מקום בו יחוש שהוא יכול לעשות זאת, לטובת כלל תושבי העיר ובעיקר לאנשי הציונות הדתית בעיר. לטעמו על הקהילות השונות להתאגד לטובת המוסדות והמפעלים של הציונות הדתית בעיר.