מייסד מיזם 'סיכוי שווה' לקידום שילובם של בעלי מוגבלויות בחברה, אורן הלמן, מספר על המיזם ההתנדבותי שהוא מוביל ועל השינויים האיטיים מדי שקורים בחברה הישראלית ביחס לבעלי מוגבלויות.

את דבריו אומר הלמן במסגרת כנס ירושלים של קבוצת 'בשבע', כנס שכדבריו "מחבר בין העסקים לבין החברה, בין השקפות עולם שונות", ובין כל אלה ניתנה בימה נרחבת גם לכל סוגיית שילוב בעלי מוגבלויות בחברה.

המיזם אותו הוא מוביל "עוסק בשילוב אנשים עם מוגבלות בעבודה ובחברה. אנחנו מעלים סיפורים של אנשים עם מוגבלות שמחפשים עבודה, ומצד שני מציעים הצעות עבודה שמיועדות רק לאנשים עם מוגבלות, ודרך התיווך הזה כ-500 אנשים כבר התחילו לעבוד", הוא מספר.

כבכיר בחברת החשמל אומר הלמן כי החברה היא חברה משלבת שבה מועסקים כ-500 בעלי מוגבלויות בעבודה, אך פעילותו בהקשר הזה התנדבותי וללא קשר לעבודתו בחברה עצמה.

על השילוב בחברה הישראלית הוא אומר כי ניתן לחוש בשינוי אך "זה לא מה שאנחנו רוצים לראות. החברה הישראלית עדיין מפלה ועדיין פועלת בסטיגמות ובדעות קדמותו מול אנשים עם מוגבלות. היא לא משלבת בשוק העבודה. יש בישראל 800,000 אנשים עם מגבלת תפקוד חמורה מעל גיל עשרים וחצי מהם מובטלים".

המענה לכך מתחלק לשני חלקים, אומר הלמן ומציין כי החלק הראשון נוגע לאחריותה של הממשלה שצריכה לאכוף את החוק המחייב שילוב של חמישה אחוזים מהעובדים בכל גוף ממשלתי, אך ישנו גם האפיק הפרטי ועליו הוא אומר כי "מי שלא ישלב את הילדים שלנו לא נהיה לקוחות שלו. כדאי להם לשלב אותם כי יש כמיליון אנשים עם מוגבלות תפקודית בישראל. לכל אחד מהם יש אח אחות הורים וכו', כלומר כחמישה מיליון שהדבר חשוב להם, כך ששווה לכם לשלב, כי נקנה אצלכם, ואם לא, אז לא...".