זירת הפיגוע בשומרון
זירת הפיגוע בשומרוןצילום: נדב גולדשטיין/TPS

ראש המועצה המקומית בית אל, שי אלון, נקלע לזירת הפיגוע שאירע בצהריים (ראשון) בכפר חווארה בשומרון, והיה עד לרגע שבו מחבל פתח באש לעבר שני יהודים ורצח אותם בעוד יושבים ברכבם.

''הייתי בטוח שיורים עלי, אחת החווית הקשות שעברתי בחיים'', סיפר אלון לערוץ 7. "נסעתי לנחם אבלים בקדומים ובזמן הנסיעה התחלתי לשמוע צרור יריות. אני מסתכל ורואה שהכל בסדר איתי ואז אני מביט אל עבר החלון ורואה אנשים שמתחילים לרוץ

"מכאן הבנתי שיש כאן אירוע. חשבתי שזה משהו צבאי. ואז אני מרגיש מכה חזקה – הרכב שמאחורי פגעו בו והוא איבד את השליטה על רכבו, כנראה שהנהג נהרג", אמר ראש מועצת בית אל. "זכרתי שבכיכר יש חיילים ומיד נסעתי והקפצתי אותם ואז המשכתי להקפיץ עוד כוחות ביטחון. זו אחת החוויות הכי קשות שהיו לי בחיים".

"הגעתי להמון משפחות שכולות אבל כשיורים עלייך אתה מבין כמה שהעסק הזה מסוכן מאוד, פשוט מטורף. אסור לנו לוותר על כך. עלינו להפוך אבן על אבן ולהכריע. להיכנס לג'נין לנקות את בתים מתחמושת. יש מלחמה מתחת לשטח ועלינו להכריע אותה".

כאמור, שני יהודים, תושבי גב ההר, נרצחו בפיגוע ירי שאירע בצהריים (ראשון) בכפר חווארה בשומרון. צוותים של מגן דוד אדום הגיעו למקום וקבעו את מותם של הפצועים לאחר ניסיונות החייאה ממושכים בסיוע כוח רפואה של צה''ל.

המחבל הגיע ברכב לצומת עינבוס ופתח בירי לעבר רכב ישראלי שחלף במקום. כוחות צה''ל פתחו במרדף אחר המחבלים שנמלטו מהזירה. הוצבו מחסומים באזור.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון שהגיע לזירת הפיגוע, אמר: "אני דורש מהממשלה - תהפכו כבר את השולחן, אתם לא יכולים להמשיך במדיניות הממשלה הקודמת שהפקירה את הביטחון ולצפות לתוצאות אחרות מול אבו מאזן וחבר המחבלים שלו.

''אני דורש מראש הממשלה, שר הביטחון וכל השרים להחזיר את המשלחת משיחות הסרק בעקבה. די ל'מחוות ביטחוניות' כשהדם היהודי נשפך כאן בחווארה, בירושלים ובכל מקום. צריך לצאת למבצע כנגד הטרור'', הוסיף דגן.

חובש רפואת חירום במד"א גיל ביסמוט סיפר: "כשהגענו למקום ראינו את 2 הפצועים שוכבים בסמוך לרכב כשהם מחוסרי הכרה. יחד עם כוח רפואה של צה"ל הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני בשטח, הכנסנו אותם לניידות טיפול נמרץ צבאיות והם פונו לבי"ח כשמצבם קשה''.