דוידי בן ציון
דוידי בן ציוןצילום: חזקי ברוך

סגן ראש מועצת שומרון דוידי בן ציון חוזר בו מהדברים הקשים שכתב בלהט הרגע מיד לאחר הפיגוע בחווארה ובהם קרא "למחוק את הכפר".

"אתמול בצהרים הגעתי עם ראש המועצה למקום הרצח בחווארה ולבי נשבר על משפחת יניב. מדם לבי כתבתי ציוץ שנכתב מהשטח. לא קראתי לאלימות ולא אקרא לאלימות. אני עצמי רב סרן בצה"ל. רק צה"ל צריך למגר את הטרור ואסור לקחת את החוק לידיים. אני קורא לעם ישראל לנחם ולממשלה להכריע את הטרור ביד ברזל", כתב בן ציון.

נזכיר כי בפוסט שנמחק מתח בן ציון ביקורת חריפה על הממשלה. "הנס שקרה לפני יומיים לא קרה היום. באותה נקודה שבה נפצעה ילדה מזריקת אבן, נרצחו לפני שעה שני תושבי השומרון חפים מפשע".

בהמשך הוא הצהיר כי "את הכפר חווארה צריך למחוק, המקום הזה הוא קן טרור והענישה צריכה להיות כלפי כולם".

"מספיק עם דיבורים יפי נפש על בניה וחיזוק ההתיישבות", הוא פנה לחברי הממשלה ואמר כי "הגיע הזמן שמדינת ישראל תשיב את ההרתעה שמזמן איבדנו. הדם של ילדינו שפוך שם על הכביש בחווארה ואין מקום לרחמים".

שר הביטחון יואב גלנט, אלוף פיקוד מרכז יהודה פוקס ומפקד אוגדת איו"ש תת-אלוף אבי בלוט הגיעו הבוקר (שני) לזירת פיגוע הירי שאירע אתמול בחווארה, שבו נרצחו האחים הלל (22) ויגל (20) יניב מהר ברכה.

"הפיגוע היה אכזרי, קשה וכואב, והלב נקרע", אמר. "מדובר בכאב העצום של משפחה שאיבדה את שני בניה, הלל ויגל, וזה דבר נורא".

גלנט הוסיף כי "אנחנו צפויים לימים מורכבים, אולי אפילו ימים קשים. זה יכול להיות ביו"ש, בגזרת ירושלים או בגזרת עזה. נתתי הנחיות ברורות לצה"ל, לשב"כ ולכוחות מג"ב. אנחנו בהיערכות מלאה נגד כל האיומים, גם בהגברת הפעילות בשטח ותוספת כוחות, וגם במרכיבי ההגנה על היישובים והצירים".

שר הביטחון אמר כי הדבר הכי חשוב כרגע הוא להגיע אל המחבלים. "להביא אותם לדין, או לבית משפט או לבית קברות, לפי ההתפתחות בשטח", אמר. "אנחנו לא נאפשר טרור נגד ישראל ונפעל ככל שנידרש".

ששת העצורים מהמהומות בחווארה אתמול שוחררו. חמישה מהם שוחררו אחרי חקירה בתחנת המשטרה, ואחד שוחרר הבוקר למעצר בית בבית משפט.