השרה רגב עם יוסי דגן וצבי אלימלך שרבף
השרה רגב עם יוסי דגן וצבי אלימלך שרבףצילום: באדיבות המצלם

שרת התחבורה מירי רגב ביקרה אתמול ביישוב אביתר מספר שעות לפני שפונה על ידי כוחות הביטחון פעם נוספת.

רגב הגיעה יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן וצבי אלימלך שרבף יו"ר תנועת נחלה למקום אליו עלו מאות לאחר הפיגוע הקשה בחווארה בו נרצחו הלל ויגל יניב הי"ד.

השרה קיבלה סקירה על התשתיות הקיימות במקום והמבנים המאפשרים למשפחות לחזור להתגורר במקום באופן מיידי.

"תראו איזה יופי של מקום - הכל מוכן. אפשר להיכנס ופשוט לחיות פה. כמו שחיים בכל מקום במדינת ישראל. באתי לפה כדי לחזק את התושבים, לחזק את מי שנמצא כאן", אמרה השרה רגב.

יוסי דגן הוסיף: "אחרי פיגועים כל כך קשים צריך לרומם את רוח עם ישראל, צריך לתת מענה חזק לא רק צבאי - אלא גם התיישבותי. אנחנו באים לכאן לא כאורחים אלא כבעלי הבית. אנחנו מגיעים לכאן בהצדעה לתנועת נחלה ולמשפחות הגיבורות של אביתר שנכנסות למקום פעם אחר פעם. הממשלה הקודמת הפרה את הסכם אביתר והממשלה הזו התחייבה בקווי היסוד להסדיר את אביתר, ואני קורא מכאן לממשלת ישראל: להסדיר את היישוב היום כישוב מן המניין".

צבי אלימלך שרבף ציין כי "אביתר הוא ישוב שעוצר את הרצף הערבי מכיוון מרכז לכיוון הבקעה. הציר הזה הוא ציר חשוב מאוד ואביתר היא נקודה מאוד אסטרטגית. הגיע הזמן שהממשלה תאשר עוד היום. אנחנו פונים לראש הממשלה נתניהו ולשר גלנט: זה עניין של חצי שעה. אפשר לקחת את הדף, לחתום עליו ולאפשר לנו להשאר כאן. ממש ברגע זה".