עידן עמדי בהפגנת הימין : לא למלחמת אחים

הזמר עידן עמדי הגיע הערב (מוצאי שבת) להפגנת "הימין האחראי" שארגן שר התקשורת לשעבר יועז הנדל, הביע חשש מקרע בחברה הישראלית בעקבות הרפורמה המשפטית וקרא לפשרה בין הצדדים בממשלה.

"אני כאן כדי להגיד לכם ולחבריי שחולקים איתי את הבמה, אשרינו שזכינו בתקופה חשוכה כזו במדינה שלנו להגיד את מה שהיה מובן מאליו עד לא מזמן: לא למלחמת אחים! כן לפשרה! כן להידברות! אין מילים יותר טובות מאלו, אין מילים יותר נכונות מאלו", אמר עמדי.

רק לפני שבוע ציינו בבית הכנסת כי מרדכי מבקש מאסתר, רגע אחרי הגזרות של המן 'לכי למלך, תעשי כל מה שאת יכולה כדי להסיר את הקללה הזו מאיתנו'. 'מי יודע אם לעת כזו הגעת למלכות' אני מבקש מנבחרי הציבור שלנו, מראש הממשלה, מחברי הכנסת, כל מי שמחשיב את עצמו חלק מהעם הזה מעם ישראל, תשאלו את עצמכם מה התפקיד שלכם, מי יודע אם לעת כזו הגעתם למוקדי השפעה", אמר.

"וגם אנחנו כשאנחנו מדברים, כשאתם מדברים וכותבים משהו ברשת, תזכרו שהרבה שנים למילים לא היתה כאן משמעות, אבל כעת יש להן משמעות. כל גפרור שנזרק למדורה מבעיר פה שנאה שייקח לנו שנים לכבות. בואו נדבר, אין חולשה בפשרה בין אחים".

השר לשעבר, ד"ר יועז הנדל, יוזם ההפגנה אמר "אני מתנגד נחרצות להפסקת שירות מילואים, צריך לשרת תחת כל ממשלה ותחת כל מחלוקת פוליטית". יחד עם זאת, קרא לממשלה: "אל תבטלו תחושה של ישראלים רבים שיוצאים לרחוב ומרגישים שאין שוויון בנטל."

"מדינת ישראל נמצאת תחת איום אדיר של התפרקות. אל תבטלו את הקולות שאתם שומעים ברחוב. רגשות הם מנוע חזק מאוד. אל תבטלו תחושה של ישראלים רבים שיוצאים לרחוב ומרגישים שאין שוויון בנטל. אני מתנגד נחרצות להפסקת שירות מילואים, צריך לשרת תחת כל ממשלה ותחת כל מחלוקת פוליטית אבל איך אפשר לבטל את המציאות שבה רק 1% עושה מילואים וחצי מהעם מרגיש שהמדינה נגדם.

לאל למלחמת אחים
לאל למלחמת אחיםצילום: חן גלילי

זוהי קריאה לכל מי שמשפיע על הפוליטיקה הישראלית. לאמנים, למעצבי דעת קהל, לחברי כנסת, לא ללבות את האש אלא להנהיג, להוביל, לקחת אחריות. זוהי גם קריאה לחברי בליכוד, אלה שליבם במקום הנכון. אל תפחדו מהמחיר הפוליטי. אני קורא כך גם למתנגדי ההידברות מהצד השני. זוהי גם קריאה לנתניהו. בסוף יש מפקד אחד. נבחרת בבחירות דמוקרטיות, אתה גם ראש הממשלה שלי ושל כלל הישראלים. אסור שבמשמרת שלך נתפרק".

אבי יששכרוף, היוצר של הסדרה "פאודה" אמר "אני מודע לזה שאנשים קוראים לי בוגד וטרוריסט. אני ששירתתי ביחידת דובדבן כמסתערב ונפצעתי בהיתקלות בחברון הפכתי לטרוריסט. נתניהו, לוין ורוטמן - אין פה בוגדים ואין פה טרוריסטים. עצרו את החקיקה, אל תובילו להרס הבית השלישי. אני קורא לאנשים משני המחנות להתעורר: אחים אנחנו".