מירי רגב
מירי רגבצילום: Yonatan Sindel/Flash90

שרת התחבורה מירי רגב טוענת כי מיד אחרי יום העצמאות הקואליציה תמשיך בחקיקת הרפורמה המשפטית.

"כפי שאמר ראש הממשלה נתניהו, הרפורמה רק הושהתה ויש תאריך מאוד ברור למושב הבא, מיד אחרי יום העצמאות אנחנו ממשיכים בחקיקה", חשפה רגב בראיון ל'מלוכדים NEWS'.

היא הוסיפה כי "נתניהו השהה כדי לאפשר הידברות אבל אם היא לא תהיה, אנחנו נעלה זאת לאישור מחדש". לדבריה, "במציאות שנוצרה נתניהו קיבל החלטה מנהיגותית לשמור על אחדות העם. לדעתי היה צריך להמשיך לפחות עם הצעת החוק של הרכב הוועדה לבחירת שופטים ולהביא את זה להצבעה בקריאה שנייה ושלישית לפני סוף המושב".

על הפגנות השמאל אמרה: "יש יחס פריווילגי מצד השוטרים לאנרכיסטים מהשמאל. היה צריך למנוע את חסימת הכבישים ואת ההסתה שלהם, ולהתנהל בצורה נוקשה מול אותם בריונים, כמו מול מפגינים אחרים שפורעי חוק. היחס המועדף שקיבלו מוכיח את הצורך ברפורמה המשפטית".

רגב התייחסה לפיטורי השר יואב גלנט ואמרה: "אני מעריכה אותו אבל חושבת שזו היתה טעות להיכנע ללחצים ולתקוף את רה"מ כשהוא בחו"ל".

היא תקפה את תופעת הסרבנות בקרב חיילי המילואים על רקע הרפורמה: "שר הביטחון והרמטכ"ל צריכים להדיח את כל הסרבנים. הם שם בזכות ההכשרה שקיבלו בצבא ולא עושים לאף אחד טובה. גם עם צבא קטן ניצחנו מלחמות וננצח גם בלעדיהם".

על קודמתה בתפקיד שרת התחבורה, יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי אמרה רגב: "תודה לבורא עולם שנפטרנו מהאישה הלא נחמדה הזאת".