ח"כ נעמה לזימי. יזמה את החוק, יצאה בהצבעה עליו
ח"כ נעמה לזימי. יזמה את החוק, יצאה בהצבעה עליוצילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

תלונה הוגשה במזכירות ועדת האתיקה של הכנסת נגד ח"כ נעמה לזימי ממפלגת העבודה לאחר שכינתה את השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר "שר הפיתות".

"בסמוך לסיום ההצבעה על הצעת חוק למניעת אלימות במשפחה - פיקוח טכנולוגי, נשמעה ח"כ נעמה לזימי מכנה את השר לביטחון לאומי: 'שר הפיתות', נכתב בתלונה.

את התלונה הגישה נעמה סלע - יו"ר פורום הארגונים למען המשפחה שטענה כי "התבטאות זו העולה כדי קללה מבישה ופוגעת ועומדת בניגוד להוראות סעיף 1 א לתקנון הכנסת".

במכתב התלונה צויין כי "התבטאות פסולה זו כנגד איש ציבור רם מעלה כשר לביטחון פנים, מהווה ביזוי ופגיעה בהיררכיה השלטונית במדינת ישראל. פגיעה בנושאי משרה שלטונית ומעמדם מהווה מדרון חלקלק שעלול להוביל ליצירת 'אקלים תקשורתי' מסוכן ואימוץ נורמות התנהגות פסולות גם ביחס להורים ומורים".

עוד נכתב כי "ילדים שצופים בכך נפגעים ועלולים חס וחלילה לחשוב שזוהי נורמה מקובלת ולאמצה כסטנדרט התנהגות. חבר כנסת ראוי שיהוו דוגמא לנוער בהתנהגותו והתבטאויותיו. התנהגותה והתבטאותה של ח"כ לזימי מהווה התנהגות מבזה ומביישת אותה עצמה, את השר ואת כנסת ישראל כולה", ציינה נעמה סלע.

"התבטאויות ח"כ נעמה לזימי מהווה העלבת עובד ציבור שהנה עבירה פלילית לפי סעיף 288 לחוק העונשין, התשל"ז-1977. עבירה זו כוללת בצידה עונש של עד 6 חודשי מאסר. וראה בענין זה רע"פ 5579/10 דוד קריה נגד מדינת ישראל".