שלמה נאמן
שלמה נאמןצילום: אלעזר ריגר

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן פנה במכתב המלצה למשטרת ישראל להעניק אישור עבודה בישראל עבור מ', תושב בית אומר שהציל מלינץ' בני זוג מ'כרמי צור'.

לפני פסח מספר צעירים ערבים רגמו באבנים את ביתו של מ' וגרמו לנזק לאחר שגונן והסתיר בביתו זוג יהודים מ'כרמי צור' שנקלעו ללינץ' בסמוך לביתו.

במכתב מציין נאמן: "בעקבות המעשה הנאצל של מ' ומשפחתו, שהצילו את תושבי המועצה שנקלעו למחסום ומארב רצחני, בתוך אוכלוסייה עוינת, תוך סיכון שיפגעו בשלומם, אנו במועצה מבקשים להעניק לעלאמה אישור עבודה בישראל.

"מאז המקרה", מציין נאמן, מ' מקבל איומים על חייו ונגרם לו נזק רב לרכוש. אנו ממליצים שינתן לו אישור עבודה בישראל, שיסייע לו תחת הנזק שהוא סופג בשל מעשהו הנאצל, זה המעט שאנו יכולים לתת לו".

בתוך כך, בטקס מרגש שנערך אתמול (שני) במרכז 'שורשים' בגוש עציון הוענק תעודת הוקרה ומענק כספי למ'.

ארגון זכויות האדם 'בצלמו' ששמע על המקרה, פתח בגיוס המונים על מנת לכסות את הנזק הכספי, הארגון אף הודיע שהוא יעניק לו תעודת הוקרה על המעשה.

ואכן אתמול בערב במעמד בני משפחת ברון, קציני צה"ל, תושבי כרמי צור וגוש עציון ובני משפחתו של מ', נתנו מנכ"ל בצלמו שי גליק ומנהל ארגון שרשים חאלד אבו עוואד את התעודה למ'.

מ' שקיבל כאמור גם מענק כספי לכיסוי הנזקים אמר כי הוא לא מבין מה ההתרגשות מאחר ועשה את המעשה המתבקש ביותר להציל חיי אדם.

הטקס נערך במרכז שורשים והתקיימה בו סעודת חג של סיום הראמדן משותפת ליהודים וערבים תושבי גוש עציון החפצים בשלום ובשכנות טובה ודו קיום.

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "מי שמגן על אזרחי ישראל הוא נהפך לחלק מאיתנו ונדאג לו לתמיד. אנחנו גאים להעניק לו אות זה ומקווים שרבים מבני עמו ילכו בעקבותיו".

התעודה שהוענקה למ'
התעודה שהוענקה למ'צילום: בצלמו

כזכור, ב-5 באפריל נסעו תושבי כרמי צור, עמיחי וניצן ברון מירושלים חזרה לביתם ביישוב כרמי צור. בדרך הם נתקלו במחסום אבנים שהונח על הכביש 60 בכפר בית אומר ולאחר מכן הם חוו לינץ', כאשר עשרות פורעים ערבים זרקו עליהם אבנים מסכנות חיים.

מ' מילט אותם כשהוא מגונן על האישה בגופו וצועק אל עבר הפורעים שיחדלו. לאחר מכן הוא הכניסם לביתו והרגיע אותם זמן ממושך עד שהגיע כוח צה"ל וחילץ אותם משם.