בנק הפועלים
בנק הפועליםצילום: Yossi Aloni/Flash90

ארגון עובדי בנק הפועלים מודיע כי 7,000 עובדי הבנק יינקטו מחר (ה') בעיצומים כמחאה על התנהלות הנהלת הבנק המונעת קידומו של הסכם שכר חדש ובמקביל דורשת לעגן בהסכם פגיעה בזכויות ובביטחון התעסוקתי של העובדים.

במסגרת העיצומים, כל 180 סניפי הבנק מצפון ועד דרום, מרכזי הייעוץ, המוקד הטלפוני וכל יחידות הבנק השונות יהיו סגורים מחר משעה 11:30 ועד לסוף היום.

צעדי מחאה אלה הינם בהמשך להכרזה על סכסוך עבודה מול הנהלת הבנק, שהוכרז לפני חודש כאשר מאז ההכרזה ועד היום, לא רק שהנהלת הבנק לא יזמה פעולות לפתרון המשבר והתעלמה מהאזהרות של ארגון העובדים על החרפת המאבק, אלא אף התבצרה בעמדתה והבהירה שבכוונתה להציע שוב את אותן הדרישות שתכליתן לפגוע במעמד העובדים, כך טוען ארגון עובדי הבנק.

יצוין כי במהלך למעלה מחצי שנה מנהל ארגון עובדי בנק הפועלים משא ומתן לחתימה על הסכם שכר חדש מול הנהלת הבנק, זאת בשל פקיעת תוקפו של הסכם השכר הקודם שהסתיים לפני כ-3 חודשים.

ארגון העובדים מסביר כי עיצומים אלו נובעים בין היתר מדרישות בלתי סבירות מצד הנהלת הבנק לצמצום הזכויות של העובדים הקיבוציים בבנק, כוונת ההנהלה לצמצם ככל האפשר העסקה חדשה של עובדים קיבוציים ובכך לפגוע בביטחון התעסוקתי של עובדי הבנק. דרישות אלו של הנהלת הבנק באות בזמן שעובדי הבנק מתמודדים עם עומס עבודה חסר תקדים המוטל על כתפיהם, כתוצאה מיישום תכנית קיצוצים רחבת היקף ושינויים מרחיקי לכת במצבת כוח האדם שנקטה הנהלת הבנק בשנים האחרונות.

יו"ר ארגון עובדי בנק הפועלים, רוני גרפונקל: "7,000 עובדי בנק הפועלים לא ייתנו יד להמשך הזלזול המחפיר של ההנהלה בעובדים. הגיע הזמן שהנהלת הבנק תראה את העובדים שלה ותפנים שבלעדיהם הבנק לא יגיע בשנים הבאות לרווחים ולהישגים. התרענו ללא הרף על ההשלכות הצפויות כתוצאה מההתנהלות המבזה מצד הנהלת הבנק, אך היא בוחרת להמשיך ולהציע דרישות ותנאים לא סבירים שיפגעו בביטחון התעסוקתי של העובדים. אנחנו לא נסכים לכך ולא נאפשר בשום אופן פגיעה בזכויות של אף אחת ואחד מעובדי הבנק".