שרון ניר
שרון נירצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

חברת הכנסת שרון ניר (ישראל ביתנו) הודיעה כי בעקבות הפוליטיקה שהוכנסה לטקסי הזיכרון, אין בכוונתה לנאום בבית העלמין הצבאי בעיר חיפה.

"השיח בימים האחרונים גורם לי צער עמוק והלב שלי קשוב בראש ובראשונה לכאבם של המשפחות השכולות. במקום לעסוק בזיכרון הנופלים ובסיפור גבורתם - אנו עוסקים מבוקר ועד ערב בנוכחותם של פוליטיקאים בבתי עלמין ובשאלה האם ישאו דברים או לא".

לדבריה, "העיסוק בפוליטיקאים, ולא בזיכרון הנופלים, מקומם ומכעיס ולכן החלטתי להרכין ראשי מעל קבריהם של אחינו ואחיותינו בבית העלמין הצבאי בחיפה, מבלי לשאת דברים. אין ימין ואין שמאל. יש לשים את חילוקי הדעות בצד".

לסיום אמרה, "אני קוראת לממשלת ישראל ולחבריי חברי הכנסת: אין מקום לפוליטיקה קטנה ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה. בתי העלמין שייכים למשפחות השכולות ולנופלים, אתם אורחים בבתי עלמין ותו לא".

יצויין כי עד כה ביטלו את השתתפותם בטקסי זיכרון השונים, השרים יצחק גולדקנופף וחיים ביטון וחבר הכנסת יצחק טסלר וכן יושב ראש הוועדה לביטחון לאומי צביקה פוגל.

פעיל מחאת השמאל נגד הרפורמה המשפטית גונן בן יצחק טוען כי בקשת המשפחות השכולות מפוליטיקאים שלא להגיע לבתי עלמין ביום הזיכרון היא לגיטימית ואין לה כל קשר למחאה.

"למשפחות השכולות יש את הזכות לומר כל מה שהן רוצות", הבהיר בן יצחק ברדיו 'גלי ישראל'. "הדיבורים לא מגיעים מכיוון המחאה אלא מהמשפחות".

הוא סבור כי "מי שגרם לפירוד הזה זו הממשלה הזו. בצדק יש משפחות שכולות שלא רוצות לראות פוליטיקאים בבתי העלמין".