עמונהערוץ 7

תושבי היישובים שפונו בבנימין: מגרון, עמונה ותשעת הבתים בעופרה, קוראים להשתתף ב''עצרת המיליון'' שתתקיים בסוף השבוע בירושלים.

בסרטון שיצא היום (שני) על ידי מיזם ''תקומה 2023'', מסבירים תושבי הבתים שפונו את חלקו של בג"צ בהחלטה ומדוע חשוב להעביר את הרפורמה המשפטית שתמנע דברים כאלה בעתיד.

תמר ניזרי שפונתה מהישוב עמונה, מספרת במהלך הסרטון: "כשעלינו פעם אחת להר הזה, היה שם משהו באוויר ובאווירה. ב-2015 שקיבלנו את פסק הדין של בג"צ שהולכים להחריב את היישוב בלי שום תביעה, לא היה שום ערבי, אף אחד לא רצה את השטח הזה ובג"צ החליט שאנחנו צריכים להימחק. אם לא היה בג"צ, עמונה הייתה נשארת".

איתי הראל שפונה מהיישוב מגרון מוסיף: "בעצם חיינו מבחינתנו בגן עדן. יותר מ-200 ילדים, מעון גנים, מקווה, בית כנסת. באיזה שהוא שלב הגיעו תנועת שלום עכשיו ו'יש דין' והגישו עתירה לבג"צ כדי לפנות את הישוב באיזה טענה שזה קרקע פרטית או כל מיני דברים כאלה. היינו בטוחים שהמדינה והממשלה שבעצם הקימה את המקום הזה, יענו להם 'אל תתערבו' ואם צריך לסדר כמה דברים פרוצדורלים או בירוקרטיה, נסדר. ולמרות שזאת הייתה עמדת הממשלה, פרקליטות המדינה ענתה בשם המדינה ואומרים שהישוב הזה יפונה, וזה רק שאלה של זמן קצר. ב2012 עקרו את הישוב הזה ופינו אותנו מהבתים".

ורדית וחננאל כפיר שביתם בעופרה נהרס בהוראת בג"צ מספרים: "אני זוכרת שראינו את הבית וממש התאהבנו בו. זה שכונה בתוך הישוב, בית שנמצא ממש במרכז, מוקף מכל צדדיו בבתים. בטח בטח לא להריסה, זה בכלל לא היה... היה הרגשה שזה מן משפט שלמה. גם אין ערבי שהוכח שזה הקרקע שלו וגם אם היה ערבי הוא לא היה יכול להכנס לאמצע היישוב. זה היה ממש הרס לשם הרס. הגיע הזמן לשים סוף לאלימות של בג"צ".

בסיום הסרטון, מזמינים נזרי, הראל ובני הזוג כפיר את הציבור להשתתף בהפגנת המיליון ביום חמישי הקרוב, "שפעם אחת ממשלת ימין תמשול באמת, זה תלוי בכל אחד ואחת מאיתנו. אנחנו קוראים לכל אחד ואחת, בואו ביום חמישי לירושלים. הצטרפו אלינו להפגנת המיליון", אומרים השלושה.

בתחילת השבוע הודיע שר המשפטים יריב לוין כי הוא צפוי להשתתף בהפגנת המיליון. לוין כתב "ביום חמישי בשעה 19:00 נעלה כולנו לירושלים כדי להתייצב בין משכן הכנסת לבניין בית המשפט העליון ולומר בעוצמה שלא היתה כמוה: העם דורש רפורמה משפטית. הקול שלנו שווה והמנדט שקיבלה ממשלת הימין חייב להתממש. אני אהיה שם, ואני קורא לכל אחת ואחד לא להישאר בבית. מגיעים. מפגינים. משפיעים. משנים".

אתמול הודיע גם יו"ר מפלגת הציונות הדתית, השר בצלאל סמוטריץ', שיתייצב יחד עם כל חברי סיעתו בהפגנה. מטעם ''הציונות הדתית'' צפויים לנאום בהפגנה השר סמוטריץ' ויו"ר ועדת חוקה ח"כ שמחה רוטמן.

המארגנים של העצרת ח"כ אביחי בוארון מהליכוד וברל'ה קרומבי העומד בראש "יוזמת תקומה 2023" דיווחו על קרוב לאלף אוטובוסים שנרשמו עד כה לעצרת בירושלים ממאות נקודות איסוף ברחבי הארץ.