אבני חפץ. ארכיון
אבני חפץ. ארכיוןצילום: Gili Yaari / Flash 90

תושבי אבני חפץ בשומרון יקיימו היום (שלישי) הפגנת מחאה מול הכניסה לכפר שופה וזאת לאחר פיגוע הירי הבוקר בכביש הסמוך לישוב.

ההפגנה תתקיים בשעה 17:30 והתושבים יקראו לצבא ולמערכת הבטחון לשנות את המדיניות באזור ולהילחם ביד קשה במחבלים ובסייענים שלהם בעקבות ארבעה אירועי ירי באזור בתקופה האחרונה.

עדי עין אלי יו"ר ועד הישוב אבני חפץ מסר: "היום שוב היה נס, וב"ה האירוע נגמר בנפגעים קל. היינו מרחק מילימטרים מאירוע קשה עם הרוגים. לא נמשיך להבליג עוד. דורשים מדיניות יותר תקיפה, חסימת דרכי הגישה של המחבלים ותגבור כוחות ואמצעי ביטחון. ההפגנה היום היא חלק במאבק לביטחון תושבינו".

תושבת היישוב דיווחה הבוקר כי מחבלים ירו לעבר מכוניתה ומספר מכוניות. לכלי הרכב שלה נגרם נזק. האישה לקתה בחרדה ומצבה קל.

נהג רכב נוסף שמכוניתו נפגעה המשיך בנסיעה עד למעבר תאנים שם חברו אליו כוחות מד"א. הוא נפצע מפגיעת רסיסים באורח קל ופונה לקבלת טיפול לבית החולים לניאדו בנתניה.

מפרטים ראשונים עולה כי רכב פלסטיני הגיח מכפר סמוך ליישוב וממנו ירד מחבל שירה לעבר הנהגת, חזר למכונית ונמלט. רן רוזן, תושב אבני חפץ שנפצע באורח קל בפיגוע הירי שיחזר הבוקר (שלישי) את הרגעים הקשים שחווה.

"יצאתי לעבודה בעשרה לשמונה בבוקר מהיישוב אבני חפץ, 100 מטר אחרי העיקול ביציאה מהיישוב בכפר שופה, האטתי את בפנייה ואני קולט מחבל מרסס אותי בירי", סיפר.

לדבריו, "אני רואה את הרשף יוצא מהקנה של הנשק, אני שומע את הפגיעות ברכב חטפתי רסיסים. סובבתי את ההגה ונתתי גז כדי להתרחק מהאש. צפצפתי כדי שלא יגיעו רכבים אחרים, ומיד התקשרתי לזוגתי ולמשטרה".

הפצוע המשיך ושיתף בתחושות הקשות. "זה מטורף, אתה מיד קולט אדם מרסס אותך במרחק 50 מטרים ממך, ממש עומד ושומעים את הפגיעות באוטו מכל הצדדים. נס גדול שהפגיעה של הרסיס החמיצה רק בקצת את העין שלי. זה היה יכול להיגמר אחרת".

"המצב הביטחוני משוגע, זה קורה כל הזמן. יש תחושת חוסר ביטחון בכבישים", סיכם.