ח"כ סוכות בזירת הפיגוע
ח"כ סוכות בזירת הפיגועצילום: דוברות

ח"כ צבי סוכות (הציונות הדתית) הגיע הלילה (רביעי) אל מקום הפיגוע בסמוך לישוב אבני חפץ, יחד עם יו"ר הישוב אבני חפץ עדי עין אלי.

כזכור, אתמול בבוקר ירה מחבל לעבר שלושה רכבים ישראלים, ולמרות מספר פגיעות ברכבים, כולל פגיעות בשמשות, באורח נס רק תושב אחד נפצע באורח קל מרסיסים.

חבר הכנסת סוכות שגר ביישוב יצהר שבשומרון שמע מיו"ר הישוב על ארבעה פיגועי ירי כלפי תושבי הישוב בחודש האחרון וראה כיצד המחסום פתוח לרווחה ואינו מאויש, למרות שהיה יכול לנטרל את היכולת של המחבלים להגיע וגם לברוח באין מפריע אחרי הפיגוע.

בעקבות הפיעוגים החוזרים ונשנים שיצאו מצפון השומרון קרא ח"כ סוכות לשר הביטחון לצאת למבצע צבאי רחב באיזור כפי שהתבצע בחומת מגן, על מנת להחזיר את המשילות באיזור. ח"כ סוכות מסר: "אנחנו רואים שוב ושוב, במקום שאין נוכחות צבאית יש התעצמות טרור שמביאה לפיגועים קטלניים, גם הפיגועים בבני ברק, ברחוב דיזנגוף בתל אביב ובשכונת שמעון הצדיק בירושלים בוצעו על ידי מחבלים שפלים מצפון השומרון.

"קודם כל צריך להחזיר את המחסומים שיעכבו את היכולת של המחבלים לבצע את הפיגועים פעם אחר פעם, ובנוסף צריך לצאת למבצע רחב היקף בכל הגיזרה, להזכיר למחבלים את העוצמה של צה"ל ומי הריבון במדינת ישראל", אמר סוכות.

הריסת בית אחד המחבלים לפנות בוקר
הריסת בית אחד המחבלים לפנות בוקרצילום: דובר צה"ל

בתוך כך, צה"ל הרס הלילה (רביעי) בכפר חג'ה את בית המחבל יונאס הילאן שרצח לפני חצי שנה את שלום סופר בכפר פונדוק. ההריסה התבצעה אחרי שבג"ץ דחה את העתירה שהגישה משפחת המחבל נגד ההריסה.

בנוסף, פעלו הכוחות בכפר חארס להריסת בית המחבל מוחמד צוף שרצח שלושה ישראלים בפיגוע באזור התעשייה באריאל בחודש נובמבר האחרון.

במהלך הפעילות, חשודים יידו אבנים, צמיגים בוערים וירו זיקוקים לעבר הלוחמים שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

שלום סופר נפצע באורח בינוני עד קשה בפיגוע הדקירה שאירע בכפר פונדוק בחודש אוקטובר, ונפטר מפצעיו לאחר שבועיים.

סופר, בעל מכולת ביישוב קדומים, נדקר על ידי מחבל כשנכנס לחנות בכפר הערבי יחד עם בנו. המחבל תקף אותו עם סכין ודקר אותו מספר פעמים בבטנו.

בפיגוע באזור התעשייה באריאל נרצחו מוטי (מרדכי) אשכנזי, בן 59, נשוי, אב לשלושה וסב לשני נכדים, מיכאל לדיג'ין בן 36, תושב בת ים שעלה לישראל עם משפחתו לפני חמש שנים ותמיר אביחי בן ה-50, תושב קריית נטפים, אב לשישה ילדים.