החרם על אנג'ל
החרם על אנג'לצילום: בחדרי חרדים

אנחנו לפעמים בזים לעסקונה החרדית, אבל שם זה נעצר. לא פוגעים בגדולי תורה.

את המחאה החרדית נגד חברת אנג'ל, לא התחילו אברכים, לא בחורי ישיבה, ולא עסקנים, ולא פוליטיקאים, אלא החרדי העובד, המתגייס, וזה שנמצא ברשתות החברתיות ובועט בכל המוסכמות, ולא סופר את העסקונה החרדית, וגם בז לפעמים לפוליטיקאים החרדים, אבל עד גדולי תורה, גדולי תורה הם של כולם, לא רק של האברכים, לא פוגעים בכבודם של גדולי תורה.

שוחחתי עם כמה אברכים בכולל חזון איש, כולל עם מאות אברכים, אין להם אינטרנט, אין להם רדיו, אין להם רשתות חברתיות, אין להם טלוויזיה, אין להם שום תקשורת למעט עיתון הבית יתד נאמן, אבל כולם מעודכנים בסיפור עם אנג'ל. למשפחות החרדיות ממוצע של 8 ילדים למשפחה, היום הם קנו חלות מחברות אחרות.

אפשר היה לראות היום חנויות רבות בשכונות חרדיות שנשארו עם החלות של אנג'ל בחוץ, גם בחינם אנשים לא הסכימו לקחת, עורך אתר 'בחדרי חרדים' משה ויסברג צייץ: "רבותיי השבתתם לי את הוואטסאפ. אין מכולת חרדית ברחבי הארץ שלא קיבלתי תמונות מהערמות של חלות אנג'ל שנותרו מיותמות".

כולכם יודעים את דעתי בנושא גיוס חרדים ובנושא לימודי ליבה בעיקר אנגלית. אבל לא פוגעים בכבודו של גדול בתורה בשום מצב, לא מפגינים מתחת ביתו של ראש ישיבה, ולא משנה מה גילו, לפני צבא ועבודה יש כבוד לתורה.

בעיתונות החרדית המיינסטרים בדרך כלל נכתבים מאמרים נגד אנשים כמוני, נגד חרדים עובדים, נגד אקדמאים חרדים, נגד חיילים חרדים, ונגד החרדי הליברלי, לפעמים המאמרים כוללים כינויי גנאי, ולכן אפשר היה לחשוב שהפגיעה בכבודו של ראש הישיבה לא נוגעת אלינו, אבל היא נוגעת גם נוגעת, ראש הישיבה הוא גדול בתורה, גדול בישראל, כן, גם של החרדי עם הטיק טוק, גדולי תורה לא שייכים לעסקונה החרדית ולא שייכים לפוליטיקאים החרדים, הם שייכים לכל אדם שומר תורה ומצוות.

עמר בר לב היה לוחם גדול בצבא, אבל כפוליטיקאי וכאזרח הוא מתגלה כלא יוצלח, בר לב יהיר, הוא חושב שהוא עדיין שר או מפקד בכיר, במקום להתנצל הוא עשה נזק לחברת אנג'ל, ושלא יטיפו לי שזה פוגע בפרנסה של מאות עובדים, או שחרם זה דבר נבזי.

הממשלה הקודמת החרימה את החרדים רק כי הם חרדים, עד היום אומר ליברמן שהוא לא רוצה לשבת עם החרדים, ואז רץ לקנות חלות אנג'ל כי הוא נגד חרמות, ליברמן כל כך צבוע, שגם עיוור צבעים יכול להבחין בכך.