הרב יונה גודמן, הרב יהושע ויצמן, אלחנן גלט
הרב יונה גודמן, הרב יהושע ויצמן, אלחנן גלטצילום: דוברות מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

ראש ישיבת ההסדר במעלות הרב יהושע ויצמן נכנס לנעליו של הרב חיים דרוקמן זצ"ל והחל לכהן בתפקיד יושב-ראש מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא.

הרב ויצמן מונה בינואר 2022 על ידי הרב דרוקמן לשמש כסגנו ברשת החינוך של בני עקיבא. לא פורסמה הודעה רשמית על המינוי של הרב ויצמן לתפקיד יו"ר הרשת אך לערוץ 7 נודע כי לאחר פטירתו של הרב דרוקמן התכנסה הנהלת מרכז ישיבות בני עקיבא ובחרה פה אחד ברב וייצמן לשמש כיו"ר המרכז.

הרב ויצמן למד בישיבת בני עקיבא נתיב מאיר ובישיבת ההסדר כרם ביבנה. את תחילת ניסיונו מקצועי כמחנך רכש בישיבת בני עקיבא כפר הרא"ה.

"הרב ויצמן הוא תלמיד חכם גדול וצמח כתלמיד וכמחנך במוסדות הרשת'', אמר עליו הרב דרוקמן בשנה שעברה. ''הזכות היא לנו שהרב נעתר לבקשתנו להצטרף להנהגת הרשת. כל תלמיד חכם שמצטרף זה עוד בחינה חדשה בתורה שאלפי התלמידות והתלמידים יזכו ליהנות מפירותיה".

הרב ויצמן כיהן כראש הכולל בישיבת "הגולן" בחיספין ומאז 1990 עומד בראש ישיבת מעלות. גיסו הוא הרב אהרן איזנטל רב היישוב חיספין.

הרב ויצמן טבע את המשפט "עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה" שהפך להמנון הלא רשמי של מתנגדי תוכנית ההתנתקות ב-2005 וצוטט שוב ושוב בנאומיהם של בנימין נתניהו ונפתלי בנט כראשי ממשלה.

הרב ויצמן בהדלקת הציונות הדתית במירון
הרב ויצמן בהדלקת הציונות הדתית במירוןצילום: דוברות

במעמד שרים, חברי כנסת, רבנים ואישי ציבור התקיימה הלילה (שלישי) ההדלקה של הציונות הדתית במתחם ישיבת בני עקיבא במירון. זו המדורה הראשונה מאז פטירתו של הרב חיים דרוקמן זצ"ל, ומי שהדליק במקומו את המדורה היה היו"ר החדש של מרכז ישיבות בני עקיבא - הרב יהושע ויצמן.