מתוך הסרט
מתוך הסרטצילום: EITAN DOTAN

ביוני 2022 העפילה נבחרת הנוער של ישראל בכדורגל לגמר אליפות אירופה בכדורגל עד גיל 19 באחד ההישגים הגדולים של הכדורגל הישראלי.

שחקני הנבחרת, בני 18-19, שהגיעו מאזורים שונים ברחבי הארץ בהם בתל אביב, מושב עין הבשור בגבול עזה, בית צפאפא במזרח ירושלים וגם מקבוצת נוער הולנדית, הפתיעו את היבשת בעצם ההעפלה לאליפות אירופה, בה משחקות 8 הגדולות.

ביחד עם מאמנם, חלוץ העבר אופיר חיים הם למדו כדורגל, גאווה ואת המשמעות שמקבל הספורט ומקבלים החיים כשמגדלים בן אוטיסט. ביחד הם עשו היסטוריה כשעברו נבחרות כמו סרביה, אוסטריה וצרפת.

לאורך הטורניר תועדו השחקנים והמאמן על הספסל ברגעי הדרמה, בחדרים רגע לפני השינה, בחדרי ההלבשה לפני ובמהלך המשחקים וגם בשיחות עם המשפחה ועם ראשי המדינה שנסחפו באופוריית הניצחונות.

בסרט, שנקרא "אירופה זה לא מספיק", נחשפת גם מערכת היחסים של המאמן אופיר חיים ובנו אור, אוטיסט בן 21. הקשר המרגש בין השניים, כפי שתועד בישראל ובשיחות במהלך האליפות, העניק כוח והשראה לשחקני הנבחרת ותרם להצלחתה.

אחרי המסע ברור לכולם ש"אירופה זה לא מספיק". בזכות ההישג האדיר, תשחק הנבחרת לראשונה במונדיאליטו - אליפות העולם בכדורגל עד גיל 20 - שתיערך בין ה-20 במאי וה-11 ביוני 2023.