עוזי ואביבה סימן טוב, הוריו של לוחם סיירת גולני שילה ז"ל, מספרים על הכוח שקיבלו מהמסע אליו יצאו בצפון איטליה עם ארגון "אור למשפחות".

"הצטרפנו למסע של עמותת 'אור למשפחות' רק השנה. אחרי המוות של שילה הבת שלנו חלתה בלוקמיה ולא היה לנו זמן להתעסק באבל. הפעם יצאנו וזו חוויה מדהימה. היו רגעים של צחוק שאני לא זוכרת את עצמי צוחקת כך והיו רגעים קשים שהם שמענו סיפורים והבנו שאף אחד לא רוצה להתחלף עם שק הצרות של השני", מספרים השניים.

בנם, שילה סימן טוב ז"ל, נהרג בתאונה שאירעה בין משאית לשלושה כלי רכב צבאיים בכביש 6 לכיוון דרום סמוך למחלף ניצני עוז.

אביבה מספרת על הניסיונות להתמודד עם האובדן - שלא היה הראשון בחייה. "איבדתי את אמי ואחותי בפיגוע בפתח תקווה בשנת 1979. ב-2018 בני נפל בצבא וחצי שנה אחרי בתי חלתה בלוקמיה. כשישבתי ליד המיטה שלה בטיפול נמרץ שאלתי כמו בשיר של חנן בן ארי ופניתי לה': 'מה אתה רוצה ממני? שתוביל אותנו לדרך הטובה'. מה שבאמת אני לוקחת על עצמי זה לראות את הטוב, את הדברים הקטנים שיש לי בעולם, ליהנות מכל דבר ולראות את האחר בצורה חיובית. להיות הרבה בנתינה".

"יש לנו שישה ילדים ושישה נכדים והם נותנים לנו המון כוח. יש לנו המון אמונה ושמחה והמשפחה תומכת. ה' נותן תרופה למכה ואנחנו מייחלים שלא יהיו עוד נופלים", היא מוסיפה.

את האובדן של שילה היא חשה מדי יום - אבל גם את כוח החיים. "המשפחה שלנו היא כמו פאזל וחסר לנו חלק מיוחד והוא שילה. למרות זאת נשארה תמונה שמחה. החלטנו כל המשפחה אחרי הלוויה של שילה להישאר משפחה שמחה. אני לא נכנסת לחשבונות של הקב"ה. המסר שלנו לכל מי שיש הורים הוא להעריך אותם יום יום, לבקר אותם, לשמור על הקשר ולהיות שמחים".