מרב מיכאלי
מרב מיכאליצילום: Yonatan Sindel/Flash90

חברת הכנסת נעמה לזימי (העבודה) טוענת כי מערכת הבחירות האחרונה פגעה במפלגתה מאחר ונעשו בה הרבה טעויות.

תחילה התייחסה להעברת חוק הארנונה: "הייתי בקול מאוד חזק וברור שככה לא עושים תיקון, זה בנוי הכי עקום שישנו", ביקרה ח"כ לזימי ברדיו 103FM. "יש כל כך הרבה דרכים אחרות לעשות תיקון שצריך להיות, בטח לא לקחת סמכויות לרשויות המקומיות שצריכות לקבל יותר סמכויות. אנחנו בממדים הנמוכים בעולם לרשויות המקומיות. צעדים מקדימים שהיו צריכים לעשות לא נעשו".

בתגובה לאמירותיה תהה מגל האם לא הייתה חתומה על אף הצעת חוק הקוראת לאיזון בין רשויות מקומיות. חברת הכנסת השיבה בנחרצות: "ממש לא באופן הזה. יש דרכים שהן דרכים באמת טובות. למשל איחוד אזורי תעשייה, שזה צעדים פחות קלים אבל יש בהם מימד שאומר שהמיסים העירוניים, שהוא ספציפי לשירותים ברשות המקומית לא הולך למקום אחר. יש רעיון שכעיקרון אנחנו יכולים להסכים עליו, היישום שלו הוא גרוע. ההחרגה המאוד בוטה של ההתנחלויות אל מול ההחרגה של הרשויות הערביות זו אפליה לכל דבר ועניין, זו האמת".

נעמה לזימי
נעמה לזימיצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

בהמשך, התבקשה להגיב למצב המפלגה בסקרים, זאת יחד עם השאלה האם הגיעה סוף כהונתה של מרב מיכאלי כיו"ר. "אני מבית של מפלגת עבודה וזה באמת עצוב לי ברמה הכי גדולה, אבל בסוף בעמדות הציבוריות הציבור איתנו מעבר לח"כים, המפלגה היא גם מורשת, היסטוריה, תפיסת עולם. הציבור איתנו בכל העמדות שלנו בכל הסקרים, זה לא בא לידי ביטוי כרגע. אין ספק שהמערכת בחירות האחרונה, נעשו בה הרבה טעויות, אנחנו עדיין משלמים עליהם מחיר".

"בסופו של דבר הציבור מזדהה עם הרעיון שלי. הבעיה היא הרבה דברים, גם המנהיגות, יש לציבור בעיה, יש לו כעס והרבה מהכעס בצדק. נעשו טעויות מאוד גדולות גם כמפלגה וגם כגוש, והציבור עדיין כועס על זה, בטח נוכח כל מה שקורה", הדגישה, והודתה: "אני חושבת שלציבור יש קושי גדול עם מרב היום וזה דבר שגם מרב תגיד לך אותו. בוודאי".

מגל הוסיף ושאל האם הקושי שיש בקרב הציבור בכל הקשור למיכאלי נובע ממה שהיה בבחירות, וח"כ לזימי אישרה זאת: "כן, בוודאי. כל אדם שתשאל אותו יגיד לך שעל הבסיס הזה הכעס יושב. אני כן חושבת שיש מקום למפלגת העבודה בתוך הכנסת, לתנועת העבודה ולשמאל הציוני בישראל ואסור שהוא יימחק ויעלם. התפקיד שלנו לראות איך אנחנו משקמים ומעלים את התנועה".

"אני כן חושבת שבסופו של דבר הגענו לקונסטלציה של איחודים כי אי אפשר להישאר באותה סיטואציה. אני מתחברת לכל קריאות האיחוד בגוש. אני כן חושבת שמפלגת העבודה היא לא רק המפלגה שהקימה את המדינה, היא חייבת להישאר בכנסת. התפקיד שלנו להרים את המפלגה על הרגליים ואני מאמינה שנעשה את זה", סיכמה.