יאיר גולן
יאיר גולןצילום: Tomer Neuberg/Flash90

חבר הכנסת לשעבר יאיר גולן נבחר לתפקיד יושב ראש מפלגת העבודה אחרי שהתמודד נגד מועמדים אלמוניים.

המועמד איתי לשם זכה ב-1.76%, עוזי נגר ב-0.77%, אבי שקד ב-1.89% ו-0.43% נמנעו בהצבעה.

מספר המצביעים הכולל עמד על 31,353 המהווים 60.6% מכלל חברות וחברי המפלגה.

לאחר ניצחונו אמר גולן: "הערב הזה אנחנו מציבים את האלטרנטיבה השלטונית, הערכית, המוסרית והביטחונית לממשלה הכושלת ביותר בתולדות ישראל. הערב הזה, אנחנו מתייצבים מול אזרחי המדינה כדי לומר בצורה ברורה ונחרצת – ישראל חייבת לשנות כיוון ומייד".

"אנחנו נהיה בית למי שנלחמים על נשמת אפה של הלאומיות הישראלית הבריאה ועל נשמת אפה של הדמוקרטיה. בית למקדשי ערכי מגילת העצמאות", הוסיף.

עוד הבטיח: "אנחנו נהיה בית של אמת למי שיצאו להילחם על ביטחונה של המדינה. למי שבחרו לשרת אותה בשדה הקרב, במגזר הציבורי, במדע, בהשכלה ובחברה. אנחנו נהיה הבית של נשים וגברים עובדים, שתורמים לחברה, שתורמים לכלכלה, שבמעשיהם ובערכיהם רואים במדינה בית לאומי ולא כספומט לבדלנות חברתית, ולרמיסת ערכי היסוד של מגילת העצמאות".

גולן סיכם: "אנחנו נהיה בית של אמת לכל הדמוקרטים. בית ליברלי, פלורליסטי ופתוח, בית רחב, שליבו נדיב לכל, בית ציוני שמחויב לערכי מגילת העצמאות, ליהדות נאורה, ליהדות שרואה את האדם במרכז ולא את האדמה, כי מדינה טובה משרתת את אזרחיה, ועושה הכל כדי שדמם לא ירווה את אדמתה!".

יו"ר המפלגה היוצאת ח"כ מרב מיכאלי כתבה: "בהצלחה רבה ליאיר ולמפלגה".

ראש האופוזיציה יאיר לפיד בירך את גולן על ניצחונו: "מברך את האלוף במילואים יאיר גולן על הניצחון במירוץ ליו"ר מפלגת העבודה. ישראל זקוקה לנציגי ציבור פטריוטים, אוהבי הארץ כמו גולן. יש לנו עבודה רבה למען המדינה. מאחל הצלחה לגולן ולמפלגת העבודה".

חבר הכנסת גלעד קריב כתב: "חברי מפלגת העבודה הצביעו היום פה אחד בעד יאיר גולן, בעד איחוד כוחות בשמאל הציוני ובעד דרך של תקווה. מדובר בצעד ראשון במסע ארוך לתיקון ולשיקום של מדינת ישראל והחברה הישראלית".

חברת הכנסת נעמה לזימי כתבה: "אני מברכת את חברי יאיר גולן על ניצחון מזהיר לראשות המפלגה. הנצחון שלו הוא הצעד הראשון בבניית המחנה הדמוקרטי הגדול והמאוחד שיביא בשורה אדירה לאזרחי ישראל ולמדינה. שמחתי לקחת חלק במסע של יאיר מהרגע הראשון ועד לניצחון".

"כעת, תפקידנו להמשיך ולבנות יחד אלטרנטיבה שלטונית וערכית, שתציב סדר יום מדיני-בטחוני, כלכלי-חברתי ודמוקרטי-אזרחי חדש למען מדינת ישראל ותקח חלק מוביל בהנהגתה העתידית".

גולן הצליח לשכנע את חברי הכנסת של מפלגת העבודה שלא להתמודד על ההנהגה דבר שהבטיח לו את הניצחון.

בעתיד מתכוון גולן לפעול לאיחוד מפלגת העבודה עם מפלגת מרצ מטעמה כיהן בעבר כחבר כנסת.

יו"ר המפלגה היוצאת, מרב מיכאלי, הודיעה בעבר כי לאחר בחירת היו"ר הבא היא לא מתכוונת להתמודד שוב על מקום ברשימת המפלגה.