ינון מגל ויאיר שרקי
ינון מגל ויאיר שרקיצילום: Yossi Zeliger/Flash90. Arie Leib Abrams/Flash90

העיתונאי יאיר שרקי השיב לינון מגל, לאחר שזה האחרון השווה את שירותם הצבאי של מגישי כאן 11, חדשות 12 וחדשות 13 לזה של מגישי ערוץ 14.

"הרבה מדברים בערוצי התבהלה על החרדים והשירות הצבאי", כתב מגל בחשבון הטוויטר שלו. "אז הטבלה הזאת תעשה לכם סדר איפה שרתה בצה"ל התקשורת הישראלית (ומה ההבדל בין ערוץ 14 ושאר הערוצים). בערוצי התעמולה כמעט ואין לוחמים. קבלו: פרצופה של התקשורת הישראלית".

לדבריו צירף מגל טבלה בה אפשר לראות את אחוזי הגיוס הגבוהים לקרבי בקרב מגישי ערוץ 14, לעומת האחוזים הנמוכים יחסית בשאר הערוצים.

שרקי השיב למגל. "כמה שמות שינון שכח", כתב. "גלעד שלמור- דובדבן. ניר דבורי- 669. אורי איזק- שלדג. יוסי מזרחי- צנחנים. יואב אבן- לוט"ר. לי נעים- קצינת חינוך במגלן. משה נוסבאום- שיריון, וכמובן גיבור ישראל אמנון אברמוביץ".

"מצער לרדת לרמה שלו", הוסיף, "וכל שירות הוא שירות (אני לא בהיכל התהילה כידוע), אבל ממחיש את שיטת השנאה".

בתשובתו לשרקי דקדק מגל: "לץ, מדובר ברשימת מגישים, לא כתבים ולא פרשנים. וכפי שאתה מעיד על עצמך, גם אם היינו בודקים אותם, היחס לא ממש היה משתנה. מצד שני מה יש לצפות ממי שהתהפך על המקום ממנו בא, והפך לשליח לדבר עבירה של אבי וייס".

שרקי לא נותר חייב. "אמנם לא עוקב אחרי לוח השידורים באדיקות, אבל מה השם של התכניות שמגישים זמרי, עירית וידידיה מאיר? אתה לץ. וסוכן שנאה", כתב. "הציוץ המקורי שלך כלל את המילים 'בערוץ 12 אין אף לוחם' (קושמרו מגיש? לוחם חיל הים). ודש גם מברהנו (קצין תותחנים) מניב (הנדסה) סטיינמן (נחל מוצנח) ומוסקו (קצין נחל)".