בנימין נתניהו
בנימין נתניהוצילום: Yonatan Sindel/Flash90

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט לזמן הערב (שלישי) באופן מיידי ראשי רשויות בניסיון להגיע לפשרה על "חוק הרבנים" - כך שהרוב לנציגי הרשות המקומית בגוף הבוחר של הרבנים יגדל.

עיתונאים ואנשי תקשורת תקפו את ההחלטה של נתניהו לזמן ראשי רשויות לנושא פוליטי ולא למפגש עם ראשי רשויות מעוטף עזה או הצפון ברקע ההסלמה.

יאיר שרקי הגיב לדיווח: "לרגע חשבתי שמשהו זז וראש הממשלה הזמין ראשי רשויות מעוטף עזה או מהצפון כדי לעזור לתושבים בגבולות, אבל אז קראתי את המשך המשפט".

בן כספית הוסיף: "ואם מישהו שכח, גם ברגעים אלה, משפחות חטופים ומשפחות מפונות וראשי רשויות מפונים מתחננים לפגוש את האיש הזה. אבל הוא פוגש ראשי רשויות כדי לפתור את חוק הרבנים ואנחנו שותקים. כמו צפרדעים בסיר".

ראש האופוזיציה יאיר לפיד הגיב: "בזמן מלחמה, כשרשויות בדרום מרוסקות ורשויות בצפון שרופות ונטושות ורשויות במרכז מתמוטטות כלכלית - למה נתניהו מזמין אליו ראשי רשויות לדיון חירום? כדי להעביר את חוק הג׳ובים לרבנים של דרעי. אין גבול לשחיתות ולהפקרות של האיש הזה. לך כבר מחיינו, לך!".

יו"ר המחנה הממלכתי ח"כ בני גנץ הוסיף: "חודשיים לקח לי לשכנע את ראש הממשלה לזמן את ראשי הרשויות מהדרום ומהצפון לדיון על צורכי התושבים במלחמה. קרוב לשמונה חודשים לקח לו לאשר את התוכנית לתמיכה בתושבי הצפון. הפגישה הערב במטרה לשכנע ראשי רשויות לתמוך בחוק רבני הערים - היא פגיעה באמון הבסיסי בין המדינה לתושביה. ככה לא מנהלים מלחמה".

העיתונאי עמיחי שטיין כתב: "אחד הימים ההזויים ביותר בחודשים האחרונים. נתניהו והקואליציה מתעסקים בחוק ג'ובים לרבנים - ובינתיים חיזבאללה מבהיר שהוא back in business".