גלית גוטמן
גלית גוטמןצילום: Yonatan Sindel/Flash90

נציב פניות הציבור ברשות השנייה דוד רגב חושף כי קיבל כ-2000 תלונות על מגישת הטלוויזיה גלית גוטמן שאמרה "החרדים מוצצים לנו את הדם".

יצויין כי בעקבות דבריה של גוטמן פתחה הרשות השנייה בהליך הפרה נגד חדשות 12, שם נאמרו הדברים.

"אני סבור כי דבריה של השדרנית, אף שנאמרו במסגרת חופש הביטוי, היו פוגעניים, מבזים, משפילים ומכלילים כלפי אוכלוסיה שלמה", אמר דוד רגב והוסיף: "גם כשקיימת מחלוקת בין הצדדים אין מקום על המסך לאמירות מבזות אלה שלא רק שאינן תורמות להרגעת הרוחות אלא עלולות להביא חלילה לפגיעה בציבור זה או אחר.

בתוכנית הבוקר שהיא מגישה אמרה גוטמן ביום שישי לפני כשבועיים: "כמה נטל יכולים לשים על שליש מהמדינה הזו בשביל להחזיק בסוף את כל החרדים האלה שמוצצים לנו את הדם".

"אני אמשיך להגיד את האמירות הקשות האלה. הם איבדו את הבושה. אני אשב פה ואגיד את האמת, זו המציאות, יש פה מדינה וממשלה חדשה שחולבת את התושבים שלה", הוסיפה.

"לאור חומרת דבריה של גלית גוטמן בתכנית הבוקר ששודרה בשישי, נערך הבוקר בירור בקשת. במהלך הבירור הובהר לגלית כי התבטאויות מן הסוג הזה אינן מקובלות בשום דרך ואופן בגוף השידור", נמסר מקשת.

"גוטמן, שהתנצלה כבר על הדברים, ביקשה לעשות זאת בשידור ולהבהיר את הדברים גם לצופי התוכנית. סוכם שהיא תעשה זאת בפתיחת התוכנית הבאה שלה".

לאחר שעוררה סערה, בתוכנית הבאה שלה היא התנצלה: "בעקבות דברים שאמרתי והתנצלתי מיד, היה חשוב לי לשבת כאן בכיסא שנאמרו הדברים. אז קודם כל אני מתנצלת מעומק הלב על סגנון הדיבור שלי, על המילים שהשתמשתי בהן. עשו אולי איזה סיבוב כאן כי ישבנו ודיברנו על התקציב וקרן הארנונה, ודיברתי מדם ליבי על עתיד המדינה ועל מה שהולך לבוא לילדים שלנו, דיברתי על הפוליטיקאים ולא על מגזר שלם", הסבירה גוטמן.

לדבריה, "לא הייתי מעלה על דעתי להאשים מגזר שלם. הכי עצוב לי שבתוך המדורה הזאת, שגם ככה המדינה רותחת ויש פה מדינה בתוך מדינה ומחאה באוויר, שהייתי זאת שהיה לה את הגפרור ביד והצלחתי ככה להדליק אותו ואת הסיפור הזה שוב, ואני מתנצלת שאנשים נפגעו ממני. זה באמת לא בא ממקום כזה זה בא מאהבה גדולה מאוד למדינה, ועל הסגנון יש עוד על מה לעבוד מה שנקרא".