אלון אביתר: "גלית גוטמן צדקה"חדשות 13

סא"ל במיל' אלון אביתר תקף היום (שני) את המגזר החרדי וטען כי מגישת הטלוויזיה גלית גוטמן צדקה באמירתה שהחרדים מוצצי דם.

"בתוך החברה הישראלית, יש כאן קבוצה ענקית שהולכת וגדלה של אזרחים ישראלים", פתח אביתר את דבריו באולפן חדשות 13 והוסיף: "אני אומר בסוגריים, גלית גוטמן צדקה בהקשר הזה. אני יודע בדיוק מה שתגידו ואני אומר את זה במכוון".

אשת התקשורת הדר מילר תהתה בשידור: "זה מה שיש לך להגיד עכשיו? בגלל אמירה אומללה של חבר כנסת שאני חושבת שהוא לא ראוי להיות חבר כנסת בממשלת ישראל עם אמירות כאלה, אתה עכשיו מכשיר אמירה של מוצצי דם על החברה החרדית כולה?".

אביתר לא חזר בו והוסיף: "זו לא אמירה אומללה בכלל. מה שאייכלר מייצג זו עמדה שלטת בתוך החברה החרדית ומבחינת הפוזיציה הפוליטית שלהם, הם לא שותפים במעשה הציוני. הם אנטי ומאידך נהנים מהמשאבים שהמדינה מעניקה להם. נהנים ביג טיים. זה אבסורד".

לפני מספר חודשים עוררה גוטמן סערה לאחר שהשתלחה בציבור החרדי ואמרה בשידור: "תגידו, אתם לא רואים מה קורה פה? כמה נטל אתם יכולים לשים על שליש מהמדינה הזאת, בשביל להחזיק בסוף את כל החרדים האלה שמוצצים לנו את הדם?".

יצויין כי לאחר הסערה, גוטמן התנצלה על נוסח דבריה ועל ההכללה של מגזר שלם וזומנה לבירור דחוף אצל מנהליה.

מאוחר יותר אמרה: "אני מבקשת להתנצל מעומק הלב אם פגעתי במגזר שלם. אני אוהבת את מדינת ישראל, ומתוך דאגה לעתידה יש לי ביקורת חריפה כלפי נציגי המגזר החרדי בכנסת. הדברים נאמרו בתוך דיון על תקציב הממשלה וקרן הארנונה. אבל אין לי שום כוונה לפגוע בכלל המגזר. אני מתנצלת בפני כל מי שנפגע מהדברים".