ח"כ דני דנון
ח"כ דני דנוןצילום: ערוץ 7

חבר הכנסת דני דנון (הליכוד) התייחס לפיגוע בגבול מצרים שבו נרצחו שלושה חיילי צה"ל וטען כי יש הפקרות בגבול המדובר ושלצבא אין חופש פעולה אמיתי מול המבריחים החמושים.

דנון התייחס לביקורות שלו על שאירע בתקרית, והבהיר ברדיו 103FM כי "קודם כל אני חושב שכרגע צריך לנסות להתנתק מהאירוע הנקודתי, יש תחקיר ואני מאמין שהלקחים יופקו. אבל לי מפריע המצב בגזרה, זה לא דבר חדש, יש שם שטח הפקר, אין דין ואין דיין, יש כנופיות של בדואים שמגיעים חמושים עם נשק וכוחות צה"ל יושבים ומתצפתים עליהם.

"את זה צריך לשנות, לשנות את כללי הפתיחה באש, להכריז על האזור הזה כשטח סטרילי ואם מישהו מתקרב באישון לילה צריך לירות בו. כרגע זה לא קורה, החיילים מבולבלים, אומרים להם שאם אין סכנה ממשית לחייהם הם לא יכולים לעשות שום דבר".

"צריכים לראות איך אנחנו מאפשרים לצה"ל להחזיר את יכולת ההרתעה שלו"

"אני לא מוצא שום סיבה למה הבדואים שמגיעים לשם כל לילה צריכים להתקרב לגבול", תקף, "בהחלט צריך לבדוק את נושא הגבול, הגבול בדרך כלל שקט. אבל העובדה שאנחנו מאפשרים לאזרחים ישראלים להגיע לגבול עם טרקטורונים, לעשות צחוק מהצבא, זו הבעיה שלי. קודם כל לפני שאנחנו באים בטענות לאחרים, אנחנו צריכים לבוא בטענות לעצמנו ולראות איך אנחנו מאפשרים לצה"ל להחזיר את יכולת ההרתעה שלו".

לאור אמירותיו, ציין אוקו כי שר הביטחון לא אוהב שהוא וחבריו מתבטאים בנושא, ואילו ח"כ דנון טען מנגד: "אני יכול לומר לך שאין פה עניין פוליטי, יש פה עניין של עובדות. הוראות הפתיחה באש במצב הקיים מבלבלות, לא מספקות. אני מכיר את העובדות האלה כבר שנים רבות, יש מקום לשאול שאלות ולראות איך משפרים את המצב. אני לא מדבר נקודתית על האירוע הספציפי, אבל מה שקורה בגזרה אנחנו יודעים. בנושאים האלו, יש מקום לעשות בדק בית ולראות איך אנחנו משנים את כללי המשחק".

לסיום, התייחס ח"כ דנון לתקרית המגפון וח"כ שמחה רוטמן בניו יורק: "אני חושב שמה שנעשה שם, יש פה חציית גבולות. יש הבדל בין להפגין לבין להיכנס למישהו לתוך המרחב האישי. אני לא יודע איך אני הייתי מגיב או אתה אם היו באים לך עם מגפון לתוך האוזן. הזכות להפגין חשובה, אפילו קדושה, אבל גם שם צריך לשים גבולות".