פוחתים הקולות שקוראים להחליש את אחיזת ישראל ביהודה ושומרון
פוחתים הקולות שקוראים להחליש את אחיזת ישראל ביהודה ושומרוןצילום: חיים טוויטו

משלחת ההסברה של מועצת בנימין היתה חלק משמעותי מכנס ירושלים של ערוץ 7 והעיתון 'בשבע': ראש המועצה ישראל גנץ הצטרף לשלושה ימים שבהם נפגש עם תורמים ושותפים של המועצה בקהילות היהודיות בארה"ב.

השותפים האמריקנים של בנימין יתרמו לפיתוח יישובי בנימין. התורמים עימם נפגש ראש המועצה יתרמו מגרשי ספורט, יסייעו בחידוש והקמה של מבני ציבור כמו בתי כנסת ומקוואות ואף העבירו תרומה שמיועדת לפיתוח תכניות לנוער בסיכון.

ישראל גנץ: "הקשר עם יהודים מעבר לים מחזק ומחבר אותם ואותנו. אנחנו חיים בבנימין ומפתחים את חבל הארץ הזה לא כעשייה פרטית שלנו, אלא כשליחים של העם היהודי ואנו חלק ממהלך שיבת ציון. השותפות של הידידים שלנו מחזקת את המכנה המשותף הזה ומסייעת רבות בפיתוח היישובים ובצרכי התושבים. גם הפעם זכינו לקבלת פנים משמחת ולשותפויות משמעותיות למען בנימין".

לכנס שהתקיים בתחילת השבוע בניו-יורק הזמינה מועצת בנימין את שותפיה המובילים והעניקה את פרס יקיר ההתיישבות לארגון "One Israel Fund" על תרומתו לפיתוח בנימין במשך 30 השנים האחרונות.

את יחידת ההסברה בכנס ערכה בנימין בשיתוף פעולה עם 'יקב פסגות'. בעלים ומנכ''לית היקב נעמה ברג השתתפה במשלחת הבנימינית והציגה את היינות שגדלו והופקו בהרי בנימין שכיום הגפנים שם נחשבים ליינות מהטובים בעולם וקוטפים פרסים בינלאומיים מדי שנה. גם הידוענית נטלי דדון הצטרפה למשלחת של בנימין לצד מנהלת דסק חו"ל במועצה אליענה פסנטין והיועצת ליחסי ישראל-ארה"ב רותי ליברמן.

גנץ נאם בכנס ואמר: "מדינת ישראל הולכת ומעמיקה שורשים בכל יהודה ושומרון. זה מתבטא במערכת כבישים גדולה שמתוכננת ובתכניות דיור רחבות. כבר היום פוחתים הקולות שקוראים להחליש את אחיזת ישראל ביהודה ושומרון ובזכותכם הקולות האלה הופכים לבלתי רלוונטיים. בשיח שלנו עם אנשי סנאט וקונגרס דמוקרטים הם מבינים שדברים השתנו והם חוזרים הביתה עם המון שיעורי בית על דברים שלא ידעו ולא הכירו. זה משפיע ואנחנו מרגישים זאת בשטח".