ליה בן נון, אוהד דהן ואורי יצחק אילוז
ליה בן נון, אוהד דהן ואורי יצחק אילוזצילום: דובר צה"ל

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הבוקר (ג׳) בטלפון עם נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי על פיגוע הירי שאירע בשבת בגבול ישראל-מצרים, בו נרצחו שלושה לוחמי צה"ל.

נשיא מצרים א-סיסי הביע תנחומים עמוקים על התקרית בגבול מצרים. ראש הממשלה נתניהו הודה לנשיא מצרים על כך ועל מחויבותו לחקירה ממצה ומשותפת של התקרית.

לפי לשכת נתניהו, שני המנהיגים הביעו את מחויבותם להמשך חיזוק השלום ושיתוף הפעולה הביטחוני, שהוא ערך חיוני לשתי המדינות.

דובר ארמון הנשיאות בקהיר אחמד פהמי מסר כי נתניהו התקשר לא-סיסי והשניים דיברו על תקרית הירי בגבול. פהמי סיפר כי "שני המנהיגים הדגישו את חשיבות התיאום המלא בין המדינות והמאמץ המשותף להשגת שלום ולשמירה על היציבות באזור".

ביום ראשון האחרון אמר נתניהו בישיבת הממשלה כי ישראל העבירה "מסר ברור למצרים" ולפיו הוא מצפה שהחקירה המשותפת תהיה ממצה ויסודית. "נפיק את כל המסקנות הנדרשות ביחס לפעולותינו לאורך הגדר בגבול ישראל-מצרים", הוסיף נתניהו. "נרענן את הנהלים וגם את שיטות הפעולה והאמצעים כדי לצמצם למינימום את ההברחות וכדי להבטיח שפיגועים טרגיים כאלה לא יישנו".

המחבל, שוטר מצרי בן 23 מקהיר, ירה למוות בשבת האחרונה בשלושה לוחמי צה''ל - ליה בן נון, אורי יצחק אילוז ואוהד דנן הי"ד. גופת המחבל הוחזרה אתמול לידי הרשויות במצרים.