איתמר בן גביר
איתמר בן גבירצילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

תושבים רבים מהעיר לוד פנו אמש (רביעי) לשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ודיווחו על קולות ירי חזקים ליד בתיהם. תושבת העיר, עפרה לקס, אף התלוננה על ירי תועה שפגע בחדר השינה שלה והיא ניצלה ממנו בנס.

בן גביר כתב לתושבים שפנו אליו שהוא לא מתכוון לאפשר למציאות המדוברת להימשך. "שוחחתי עכשיו עם מפקדי המשטרה ודרשתי להזרים כוחות למקום".

"גם עדכנתי את המשטרה כי באם הירי לא ירגע בדקות הקרובות, אני מתכוון להגיע אליכם לעיר, לבחון את המציאות בשטח ולדרוש פעילות אינטנסיבית למלחמה בנשק העברייני המסוכן", הוסיף.

כמה דקות לאחר שהתושבים קיבלו את ההודעה הזו של בן גביר ולאחר שעה ארוכה של ירי, המשטרה הזרימה כוחות גדולים לעיר, ביצעה מעצרים והשקט חזר לעיר.

כמה מתושבי לוד הודו לשר על עזרתו הרבה והוסיפו: "אנחנו זוכים לקשב רב במשרד לביטחון לאומי מאז שבן גביר נכנס למשרד הזה. אחד הסיורים הראשונים שלו עם כניסתו לתפקיד היה לעיר הזו ומאז היה פה כמה פעמים, שמע את המצוקות ועושה ככל יכולתו לפתור אותן. חייבים להחזיר את הביטחון ללוד".

גורמים בלשכת השר לביטחון לאומי ציינו כי "בשתיים בלילה, כמו בשתיים בצהריים, השר מחוייב תמיד לביטחון אזרחי ישראל ויעשה כל מה שצריך. ברגע שהשר עדכן שיגיע ללוד, במשטרה כנראה הבינו את המסר, הכניסו את הכוחות הנכונים ועובדה שהצליחו לשמור על השקט לאורך הלילה".

הקליע שחדר
הקליע שחדרצילום: עצמי

תושבת נווה זית בעיר לוד וכתבת העיתון בשבע עפרה לקס ניצלה אמש (רביעי) בנס זאת לאחר שקליע חדר לחדר השינה שלה בביתה.

"הערב קרה לי נס גדול. החלטתי ללכת לישון מוקדם. 22:00 במיטה. העיר אמנם רועדת מיריות אבל אני משתדלת להתעלם. וואטסאפים אחרונים, ואז פתאום צרור יחסית קרוב, פיצוץ ו... אני רואה עליי חתיכות קטנות של עץ. חושדת. קוראת לבעלי והוא מזהה כניסת קליע בשולחן שליד המיטה שלי", היא מספרת.

"מתחילים להסתכל סביב, מוצאים רסיסי שולחן נוספים. מביטים על התריס רואים חור כניסה. הקליע נכנס לחדר השינה שלי ופספס אותי בסנטימטרים. ברוך שעשה לי נס. ולשאלות: איך זה קורה בעיר ואם בישראל? איך זה הגיוני שיורים פה כל ערב? והאמת? לא רק פה. מסדירה נשימה, מחכה שמשהו כבר ישתנה", כתבה לקס.

ראש העיר יאיר רביבו הגיב "אם חוק השב"כ לטיפול בפשיעה הערבית לא עובר באופן מיידי אני קורא להפלת הממשלה. תתחילו להתרגל שהקואליציה כבר מונה 63 חברים. גייסתי 1 בקרוב אגייס עוד 4".