זירת הפיגוע בגבול מצרים.
זירת הפיגוע בגבול מצרים.צילום: אמיר כהן, רויטרס

מפקד פיקוד הדרום, אלוף אליעזר טולדנו, ראש חטיבת תבל, תת-אלוף אפי דפרין וראש חטיבת ההפעלה באגף המודיעין, תת-אלוף ג׳ ביקרו היום (ראשון) בקהיר, והמשיכו את התחקיר המשותף יחד עם בכירים בצבא מצרים, לאירוע חדירת המחבל השוטר המצרי שאירע בשבת שעברה.

התחקיר המשותף החל ביום האירוע, כאשר משלחת בכירים מצבא מצרים הגיעה למקום האירוע בישראל ונמשכת גם כעת.

מדובר צה"ל נמסר כי "שני הצדדים הביעו את מחויבותם לתחקיר מעמיק והגעה לחקר האמת".

הבוקר דווח בערוץ 7 כי בלשכת הרמטכ"ל ייערך מחר סיכום ראשון של תחקיר הוועדה לבדיקת האירוע הקשה בגבול מצרים בשבת שעברה שבו נרצחו הלוחמים סמלת ליה בן נון, סמ"ר אורי יצחק אילוז וסמ"ר אוהד דהן הי"ד.

מנתונים ראשונים עולה כי היתה סידרת כשלים בכל הדרגים הן הדרג הפיקודי והן בדרג המבצעי. כך לדוגמא עולה כי בעמדה סמוכה לעמדה שבה נרצחו שני הלוחמים במרחק של כ-200 מטרים שהה עוד זוג לוחמים ששמעו ארבע יריות ולא דיווחו על כך כיון שחשבו שמדובר ברוחות עזות וכן בעובדה שקולות ירי הם דבר תדיר באזור.

כמו כן עולה כי החייל שנמצא ירוי ישב על כיסא וכי החיילים לא הכירו את הפתח דרכו חדר המחבל שהיה סגור באזיקונים בלבד. עוד עולה כי לא ברור מי אישר שהייה בת 12 שעות רצופות בעמדה.

בצה"ל גם בדקו את הדיווח המצרי לפיו שוטר מצרי עזב את העמדה ומה עשו בעקבות זאת בחטיבה.

הממצאים יובאו בפני הרמטכ"ל שיצטרך לקבוע עד היכן תגיע חומרת הענישה והאם זה יסתכם בדרג הזוטר או יעלה עד לדרג מפקד האוגדה ומפקד הפיקוד.