שמחה רוטמן, משה סעדה
שמחה רוטמן, משה סעדהצילום: Yonatan Sindel, Yossi Aloni/Flash90

יו"ר ועדת החוקה ח"כ שמחה רוטמן עקץ הערב (שני) את ח"כ משה סעדה מהליכוד שעיכב את הקמת ועדת החקיקה בפרשת "פגסוס" בגלל דרישתו להוסיף סעיף להצעת ההחלטה אשר יחייב את היועץ המשפטי לממשלה לשעבר אביחי מנדלבליט להיחקר על ידי הוועדה.

רוטמן טען כי החלטת ועדת חוקה לקריאה להקמת ועדת חקירה בעניין פרשת פגסוס הייתה היום בהישג יד, אך "העובדה שח"כ סעדה מנע זאת ושיחק לידי חברי יש עתיד, משרד המשפטים והפרקליטות - מעלה סימן שאלה גדול''.

סעדה לא אהב את הירי בנגמ"ש, ושאל בחשבון הטוויטר שלו: ''חבר הכנסת רוטמן, למה ללכת לשם? שנינו אנשים שפועלים למען תיקון מערכת המשפט ומדינת ישראל, אז גם אם לא הסכמנו על משהו - זה עדיין לא סיבה להעלות 'סימן שאלה גדול'.

"השאלה - האם ועדת החקירה בנושא הפגסוס צריכה לכלול גם חקירה של מנדלבליט? - היא שאלה חשובה שהתשובה עליה ברורה בעיניי, על אחת כמה וכמה לאחר שהוא הפר כל מוסכמה הגיונית ואתית בהתנהלותו'', הוסיף סעדה. ''אתה חושב שהוועדה לא צריכה לחקור את מנדלבליט? אז תסביר בבקשה לציבור למה אתה סובר כך, במקום לתקוף אותי בתקשורת''.

רוטמן הגיב לסעדה: ''משה, הנוסח הנוכחי מאפשר כמובן לממשלה לחקור כל מה שתראה לנכון. הנוסח נשלח אליך ולכל חברי הוועדה לפני כמעט חודש. בכל הזמן הזה לא העברת הערות או הסתייגות. היום, חצי שעה לפני ההצבעה שהודענו עליה מראש, שלפת נוסח שלא מבקש לחקור, אלא כבר קובע עובדות. הצעתי לך, בשקט, ומשלא נעניתי, גם בפני כל הוועדה, שתציע נוסח שמבקש לחקור את הטעון חקירה, ולא נעניתי. גם שאר הח"כים שנכחו בדיון מטעם הקואליציה ביקשו ממך למשוך את הנוסח שלך, שדיון בו היה דוחה את ההצבעה לזמן בלתי ידוע, ולא נענו. לא סתם קיבלת מחמאות מ'יש עתיד' שהיו היחידים שהביעו התנגדות לוועדת חקירה. שאפו''.

סעדה השיב לרוטמן: ''שמחה, לרוץ להתחנן לגלעד קריב כדי לקבל אישור להעברת החלטה ריקה מתוכן - זה לא הסגנון שלי. ובנוגע לקבלת מחמאות ותודות, איני יודע בקשר ליש עתיד. אני כן יודע שאביחי מנדלבליט, אותו אתה סבור שאין לחקור בגלל מניעים עלומים, מודה לך מקרב לב. באופן כללי אני מציע לך להכניס להתנהלות שלך קצת צניעות. זה אף פעם לא הזיק לאף אחד''.