יריב אופנהיימר
יריב אופנהיימרצילום: דוד מיכאל כהן/TPS

מגיש הרדיו ואיש השמאל יריב אופנהיימר לא התרגש מהחשיפה של אלדד יניב על כך שבכירי החוקרים במשטרת ישראל היו מתדרכים עיתונאים וראשי מחאת השמאל על חקירותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"אני אגלה לך סקופ, המשטרה מתדרכת כל הזמן", אמר יריב ברדיו 103FM, "אלדד יניב הוא בין היתר משפיען רשת והרבה מאוד אנשים מקשיבים לו. המשטרה מבינה שהחדשות הם לא רק במהדורה, אלא גם ברשתות".

לטענתו, "יש קבוצה של דוברות המשטרה שמתדרכת, כי מבינים שאמון הציבור הוא כוח המשטרה לתפקד. ערב-ערב ממשלה שלמה פמפמה שהמשטרה מושחתת, והפרקליטות מושחתת אז הם צריכים להגיב. הם עשו זאת כי זאת העבודה שלהם, ולא כדי להוריד את נתניהו".

ינון מגל לא התשכנע מדבריו של חברו להגשה: "אתם ירדתם מהפסים, כל היום אתם צועקים דמוקרטיה אבל אין לכם מושג מה זו דמוקרטיה, כשבא פעיל ומתברר שיש לו קשר לחוקרי המשטרה - זה פוטש. מה שאלדד יניב חשף פה זה פוטש. זו לא דמוקרטיה מה שקורה פה, זה ניסיון לעשות הפיכה. נראה לך הגיוני שחוקרים בכירים יתדרכו את שקמה ברסלר?"

אופנהיימר הגיב: "האם הוציאו חומרים מסווגים מחקירה? זו כבר פרשנות שלך. תראו לי שנתניהו לא אשם. נתניהו קיבל מתנות ממילצ'ן? קיבל. נתניהו פעל לטובת מילצ'ן? פעל. בסוף יש כתב אישום ויש עדויות, כשאתה רואה את העדים ואתה מנקה את כל הבולשיט מסביב אתה רואה שהעובדות מדברות, ולא כותרות בעיתונים. תמשיך להתעסק בכל מיני ספינים ודיסאינפורמציה ורעש".

ינון מאידך טען אחרת: "מה האירוע? איזה עדויות? אנחנו רואים כל עד מתרסק, ואתם אומרים 'חכו לעד הבא'. הכול מתרסק, במשך שנים חפרתם לנו עם הדלפות מהמשפט, איפה נעלמה התקשורת במהלך המשפט שהיא לא מסקרת את זה? איך יכול להיות שהיא לא מסקרת פי 400 כפי שהיא סיקרה?"

"אנחנו היינו מתודרכים, לא בהנדסה לאחור אלא בזמן אמת – אנחנו היינו מתודרכים באופן קבוע על ידי בכירי החוקרים במשטרת ישראל, לא רק עיתונאים", אמר יניב בערוץ 14 והבטיח כי בעתיד יחשוף את זהות המתדרכים: "אני אחשוף את השמות יותר מהר ממה שאתה חושב, אני לא מתמודד כמו אפי נווה. אני לא רק אחשוף אותם – אני גם אדאג שאף אחד לא יוכל להכחיש את זה. אנחנו תודרכנו בזמן אמת איך נראים התיקים, מי הולכים לסגור עדי מדינה ומה יש בתיקים".

"לא תדרכו רק עיתונאים, תדרכו גם פעילים בולטים במחאה", הסביר יניב. "הם רצו לגייס אותנו כדי לעשות פה שינוי פוליטי במדינה, אותי זה שירת כי אני האמנתי שמה שהם אומרים לי זה נכון. אני נלחם על השחיתות מ-2010, ואם מסבירים לי החוקרים הכי בכירים במשטרת ישראל על קו אספקה שיש נגד נתניהו, על קבלות, חשבוניות, על הטיית רגולציה במיליארד ו-800 מיליון, אני מאמין לדברים האלה. כשתתי ניצבים במשטרה מתדרכים אותי אני מאמין לדבר הזה, אני חושב שגם אתה היית מאמין לזה".

"ההיסטוריה שלי ידועה, אני לא משאיר אצלי מידע. בדיוק כמו שחשפתי הכל בעבר אני אחשוף את זה גם בהווה, המתן קצת בסבלנות. נגדי לא מגישים תביעות דיבה ולא במקרה, כי כשאני חושף את זה האדמה רועדת", אמר לסיום.

שרת ההסברה גלית דיסטל אטבריאן צייצה בתגובה לדברי יניב: "לאור החשיפה הבלתי נתפסת של אלדד יניב בערוץ 14, לפיה הוא ופעילי מחאה נוספים מהשמאל תודרכו בפרטי חקירת נתניהו מתוך מטרה מוצהרת מטעם בכירי המשטרה להפיל את ראש ממשלה מכהן מהשלטון- יש לפתוח בחקירה מיידית נגד רוני אלשיך, אביחי מנדלבליט ושי ניצן על ניסיון מעשי לביצוע הפיכה שלטונית".