ח"כ דוד ביטן
ח"כ דוד ביטןצילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ דוד ביטן מהליכוד תוקף את שר המשפטים יריב לוין על התנגדותו לבחירת מועמד אופוזיציה לוועדה למינוי שופטים.

ביטן טען ברשת ב' כי "ראש הממשלה מנהל עם לוין מו"מ כבר שבוע וחצי, כאילו שמדובר בסיעה בתוך סיעה. הוא צריך לקבל את עמדת ראש הממשלה ולא להוביל אותנו לקבל החלטות ברגע האחרון. הוא גורם נזק תדמיתי לליכוד''.

"הרפורמה יוצרת השלכות בעייתיות לישראל ולכן הגיע הזמן להגיע לפשרה'', טען ביטן. ''לא כל דבר אפשר לשנות. אפשר להגיע להסכמות בתוך הועדה לבחירת שופטים כמו כל השנים אבל לא עושים מאמצים בכיוון הזה".

הכנסת תבחר היום (רביעי) את נציגיה לוועדה למינוי שופטים. ראש הממשלה בנימין נתניהו חושש ממפלה בהצבעה החשאית, ומנסה לוודא שיש לו את הרוב הדרוש למועמד אחד בלבד בקואליציה. זאת על אף שהקואליציה יכולה לבחור שני נציגים מתוכה. בכאן חדשות דווח כי נתניהו מנסה לגייס את שר המשפטים יריב לוין לתמוך במועמד האחד.

ראשי המפלגות החרדיות תומכים במתן נציג לאופוזיציה בוועדה למינוי שופטים. יחד עם נתניהו יש לכך רוב בקרב ראשי המפלגות. לכן בקואליציה מבקשים ממועמדי הליכוד לוועדה להסיר מועמדות.

ההצבעה מתחילה ב-11:30. דוכן הצבעה יוצה עם פרגוד בתוך המליאה וכל חבר כנסת ייכנס בתורו להצביע. ההצבעה כוללת גם את בחירת נציגי הכנסת לוועדה למינוי דיינים ולוועדה למינוי קאדים, אף שהמיקוד הוא על הוועדה למינוי שופטים.