טסלה
טסלהצילום: איסטוק

לאחר החרם של חסידות גור על רכבי טסלה בעקבות הגישה החופשית לאינטרנט ממסכי הרכבים, חרדי תושב ליקווד יוזם מהלך מול החברה שיאפשר את חסימת האינטרנט.

ישראל בנדר התקשר למשרדי 'טסלה' והבין שיש פתרון אך נאמר לו כי זה תלוי בביקוש מצד הצרכנים "אם מספיק אנשים יתקשרו אליהם ויביעו עניין", נאמר לו.

נציגי טסלה אמרו לו בטלפון שאם מספיק אנשים יתקשרו עם הבקשה הזו, סביר מאוד שהלחץ יוביל לתוצאה טובה בשביל החרדים.

בנדר פתח בקמפיין נרחב וביקש מבעלי טסלה להתקשר לחברה ולבקש את ניתוק האינטרנט הפרוץ.

על פי דיווח ב'בחדרי חרדים', הקמפיין החל רק לפני מספר שבועות וכבר התקבלו במשרדי טסלה שיחות רבות. לישראל בנדר שממשיך להיות בקשר עם טסלה, נמסר שהם מתרשמים מכמות המתקשרים וככל שיתקבלו יותר שיחות, כך גדל הסיכוי שהם יענו לבקשה.

כזכור, לפני כחודשיים וועדת התקשורת של חסידות גור פרסמה מודעות בבתי הכנסת של החסידות בהן היא מבקשת לעורר אודות מה שהיא מכנה 'הפרצות במערכות מולטימדיה ברכבים'.

תחת הכותרת 'בל יראה ובל ימצא' נאמר כי גם במקרים שהחברה טוענת שמערכות המולטימדיה חסומות או שלמשתמש נראה כי מדובר בוויז בלבד, "ברוב המקרים ניתן בקלות מאוד להגיע לאינטרנט פרוץ, וכבר אירעו מכשולות רבים מכך ירחם ה'", כלשון המודעה.

בוועדת התקשורת של החסידות מבהירים כי חובה לנתק כל מערכת שיש בה מערכת ניווט 'וויז', טרם השימוש ו"האחריות מוטלת על כל אחד ואחד שלא להביא מכשול חלילה. לא לעצמו ובוודאי שלא לילדיו ולא להשאיר חלילה ברשותו, מכשיר מסוכן ללא חסימה ופיקוח, דבר זה הינו בגדר 'לא תשים דמים בביתך'".

בשולי המודעה מתייחסים חברי וועדת התקשורת של החסידות לרכבי הטסלה ומבהירים כי לא ניתן לחסום כלל, ו"ההוראה היא כי אין לרכוש את הרכבים או להשתמש בהם כלל".