ח"כ חילי טרופר
ח"כ חילי טרופרצילום: ערוץ 7

חבר הכנסת חילי טרופר (המחנה הממלכתי) הפציר הבוקר (ג') בקואליציה להעמיד נציג מטעמה לוועדה למינוי שופטים ולשוב לשיחות בבית הנשיא.

"אני מקבל את כללי המשחק הדמוקרטים", אמר טרופר בראיון לרדיו 'קול חי'. "הפסדנו בבחירות ולכן הקואליציה יכולה לקדם את החקיקה הזו, אבל למנהיגות יש אחריות כוללת וראינו מה קרה כשהיא ניסתה לקדם את זה חד צדדית".

על השיחות אמר: "היו דיונים טובים, הם לוקחים זמן. אלה סוגיות משמעותיות". טרופר הבהיר כי האופוזיציה לא תציב מועמד מול מועמד הקואליציה בוועדה למינוי שופטים כדי למנוע תרגילים.

"אני חושב שזו טעות שהקואליציה החליטה לשבור את הנוהג בנושא הוועדה לבחירת שופטים. לא מאוחר מידי לבחור נציג קואליציה, לכנס את הוועדה ולחזור לשיחות. הנה אני אומר לכם אנחנו מצידנו לא נעמיד עוד מועמד לוועדה מולם".

עוד אמר טרופר: "אנחנו מאמינים שצריך לקיים את ההידברות במטרה להגיע להסכמות רחבות. באנו בידיים נקיות והיינו מוכנים לעשות דרך. הדבר הנכון הוא להמשיך בהידברות. אנחנו לא התנגדנו לדד-ליין.

"אם השיחות יחזרו – יכול להיות שבית הנשיא יקבע דד-ליין. אנחנו הגענו לרביעי בבוקר במטרה לעמוד בנוהג הקיים אלא שמשהו שם השתבש והם ניסו לעשות תרגיל. זה שהוא לא הצליח לא אומר שהם לא ניסו לעשות תרגיל".

עוד הבהיר כי לא היו הסכמות עם הקואליציה בשיחות בבית הנשיא. "מי שאומר שהיו הסכמות אינו דובר אמת. גם הנשיא אמר את זה".

הוא התייחס לביטול עילת הסבירות ברוח השופט סולברג: "סולברג נתן נאום. לא ניסח חוק וספק אם התכוון למה שמחוקקים כעת. הסעיף עצמו גם הוא שנוי במחלוקת. אי אפשר לקחת חלק אחד מסיפור שלם".