סטרוק על הפיגועערוץ כנסת

שרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות אורית סטרוק התעדכנה על הפיגוע המחריד בעלי בזמן נאומה במליאת הכנסת ותהתה כיצד פלסטיני יכול לנסוע כך בחופשיות.

"לא יכול להיות שכל פלסטיני יכול לנסוע בכביש שסמוך לישובים שלנו בלי שום תעודת יושר, והוא יודע כשהוא יוצא מהבית שהסיכוי שהרכב שלו יבדק הוא אפס. איך זה יתכן?", תהתה סטרוק במליאת הכנסת.

לטענתה, "את השאלה הזו שאלתי שוב ושוב ושוב בממשלה ועוד לא נענתי. והיום אנחנו עם הרוגים, עם פצועים, עם תושבים שמסתגרים בבתיהם. זה לא הגיוני".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיע לזירת הפיגוע וקרא לצאת למבצע צבאי בשומרון. "המתיישבים הפכו לברווזים במטווח. הגיע הזמן לצאת למבצע צבאי ביהודה ושומרון. לחזור לסיכולים הממוקדים מהאוויר, להוריד בניינים, לשים מחסומים, לגרש מחבלים ולהעביר בקריאה שנייה ושלישית את חוק עונש מוות למחבלים. אני קורא לראש הממשלה ולשר הביטחון לעשות זאת".

חבר ועדת חוץ וביטחון ח"כ דני דנון הגיב לפיגוע: "מבצע צבאי ביהודה ושומרון עכשיו. לא אחר כך. לא מאוחר יותר. עכשיו זה הזמן להכות בעוצמה. אני קורא לראש הממשלה להנחות על מבצע צבאי רחב היקף ולהחזיר מיידית את המחסומים שהוסרו. עם ישראל מאוחד ונותן גיבוי לדרג המדיני למימוש התכניות של הצבא והשב"כ".

ראש המועצה האזורית גוש עציון ויו"ר מועצת יש"ע שלמה נאמן על הפיגוע: "פיגוע קשה מאוד. תתי אדם מתועבים פתחו באש ורצחו 4 אנשים. אנחנו מחבקים בשעה קשה זו את משפחות הנרצחים ומתפללים לרפואתם של הפצועים".

"האויב הרים את ראשו ואותו צריך לחסל. אסור להמשיך ולספוג ולקוות שהגל יעבור. אנחנו דורשים מהממשלה לצאת למבצע רחב. צה"ל חייב להוריד כפפות מפני שרק טיפול ביד קשה בטרור לצד המשך הבנייה והתפתחות של ההתיישבות היהודית יחזירו את השקט לאזור. החלת הריבונות ביהודה ושומרון תגדע את התקוה של האוייב ותסיר כל סימני שאלה מעל עתידנו בארץ".

שר העבודה יואב בן צור בטוויטר: "המראות המדממים מהפיגוע בעלי בו נרצחו ונפצעו טובי בנינו ובנותינו ע"י מחבלים צמאי דם, פוצעים את הלב של כולנו. בלב רותח, שולח תנחומים למשפחות השכולות ומתפלל לרפואת הפצועים. צפון השומרון לא יהיה עיר מקלט למחבלים, אני קורא למערכת הביטחון לצאת במבצע צבאי ולהכות ביד ברזל את מעוזי הטרור."