ח"כ מתן כהנא
ח"כ מתן כהנאצילום: ערוץ 7

ח"כ מתן כהנא מגיב היום (ד') לפרסום בערוץ 7 לפיו עירית רעננה ביטלה את החסות לאירוע דתי מפני שהוא היה בהפרדה.

"אירוע בהפרדה מגדרית אינו הדתה! אני קורא לעיריית רעננה לקיים כמתוכנן את אירוע פתיחת הקיץ שתוכנן ע"י המועצה הדתית", כתב כהנא בחשבון הטוויטר שלו.

לדבריו, "גם לאלו המעדיפים הפרדה מגדרית מותר לקבל שירותי תרבות מהעירייה. בימים מקוטבים אלה אסור לתת לגורמים קיצוניים, שמנסים להרוויח כמה נקודות לקראת הבחירות המוניציפליות, להכתיב את השיח. אנשים אחים אנחנו".

כזכור, החסות של עיריית רעננה לאירוע שהיה אמור להערך השבוע בעיר לרגל פתיחת הקיץ לכל המשפחה בהפרדה מלאה לציבור הדתי והחרדי, בוטלה עקב מחאה של ארגוני שמאל. למעשה, העיריה התנערה מהאירוע ואף ביקשה להסיר את הלוגו.

"הפרסומים יצרו וויכוחים לא מעטים ולמעשה סערה שלמה בקרב התושבים החילונים כיצד העיריה מפרסמת אירוע שיש בו הפרדה מלאה בין גברים לנשים, למעשה הדתה. גם הפורום החילוני גם כן התייחס לנושא וטען: 'כיצד אירוע שממומן בחסות המועצה הדתית מתקיים ב-2023 תוך הפרדה בין גברים לנשים?'", סיפר אחד התושבים לרדיו 90fm.

מירב מאיר, חברת המועצה מסיעת מרצ הוסיפה על דבריו: "לציבור הדתי בהחלט מגיעים אירועים אבל המרחב הציבורי לא יכולה להיות הפרדה מגדרית כלשהיא, היו אירועים בתוך אולמות ואירועים פרטים, ברגע שמגיע למרחב הציבורי, לא יכול להתקיים. גם בתקופת בחירות יש גבול כמה אפשר לשים את הציבור החילוני על מזבח ההדתה".

יו"ר המועצה הדתית ברעננה אריה פרידמן מסר בתגובה: "רעננה הינה עיר מעורבת. עיר שבה חיים במשותף חילונים, מסורתיים, דתיים וכן – גם חרדים. הנגזרת של חיים משותפים היא שכל ציבור מקבל את הצרכים שלו תוך פשרה ותנאי ששאר תושבי העיר לא יפגעו. כך מתקיים מצעד שמקומם רבים מתושבי רעננה, מאחר וישנה קבוצה לא מבוטלת שרואה במצעד הזה חלק מאורח החיים שלהם ולכן נמצאה הנוסחה שבה המצעד מתקיים אבל מתוך התחשבות בציבור השמרני של תושבי רעננה.

לציבור החרדי בעיר יש אורח חיים משלו. מדובר בציבור שבחר לחיות ברעננה ולא בעיר חרדית, ציבור שמעוניין בחיים משותפים. אבל, יש לו גם צרכים משלו. האירוע המדובר מיועד לציבור המעוניין בהפרדה מגדרית והם אלה שיגיעו אליו. מי שאינו דוגל באירוע נפרד – פשוט שלא יגיע".