כנס קהילות יהודיות
כנס קהילות יהודיותצילום: ההסתדרות הציונית העולמית

ירידה של עשרות אחוזים במספר העולים לישראל מצרפת כמו כן גם נתוני ההשארות של העולים בישראל אינם מעודדים בעיקר בקרב העולים מצרפת.

בהסתדרות הציונית מציינים כי "האנטישמיות הגואה באירופה וחוסר הטיפול בה מצד הרשויות מצריך טיפול מהיר ותכנית פעולה להגברת העליה מאירופה לישראל ובנוסף תכנית לשילוב מהיר של העולים בישראל".

לדבריה, החסם העיקרי בהטמעה בישראל הוא כניסה לעבודה ועל כן הוקמו בישראל מאות כיתות אולפן ללימוד עברית בצרפת עבור רופאים, רואי חשבון ועורכי דין על מנת שיוכלו לעבור את בחינות הרישוי בישראל בקלות וכך להשתלב במקומות עבודה על פי הכשרתם המקורית.

יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל: "אנחנו עומדים בתקופה מאתגרת העם ישראל וחובת ההוכחה עלינו גדולה יותר. עלינו אזרחי ישראל לאמץ את העולים ולחק אותם על מנת לקלוט אותם בצורה מיטבית בחברה הישראלית. זו השליחות שלי כמו שזו השליחות של כל אזרח במדינת ישראל. תאמצו את השכן שלכם שעלה לפני מספר חודשים או את הקולגה לעבודה שרק עכשיו הגיע ממדינה רחוקה ותנו לו הרגשה של בית ומשפחה. זו הדרך הטובה ביותר לקלוט את העולים בישראל".

גאל גרינוולד סגן יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית: "אנו פועלים בצרפת על ידי מורים שליחים ונציגים על מנת להעלות יהודים ממקום שלדעתי אין ליהודים מה לחפש שם. האנטישמיות גואה ויהודים מפחדים ללכת עם סמנים יהודים. בואו לישראל"