השגריר ארדן: הבנייה ביהודה ושומרון תימשך

מועצת הביטחון של האו"ם קיימה הלילה דיון מיוחד בנושא הסכסוך הישראלי פלסטיני, זאת בעקבות פניית הנציג הפלשתיני, שביקש לנאום בדיון החודשי הסגור בנושא המזרח התיכון.

שגריר ישראל לאו"ם, גלעד ארדן, תקף בחריפות את הפלסטינים ואת המועצה: "הישראלים ספגו למעלה מ-3,500 ניסיונות פיגוע מתחילת 2023, כולל השלכת סלעים, בקבוקי תבערה וכמובן ירי טילים ורקטות. אתם מתעלמים מהמציאות הקשה של אזרחי ישראל".

לדבריו, "השנאה והטרור הערבי היו גם לפני 67׳ וגם לפני שמדינת ישראל קמה *בלי קשר לאיזו ממשלה כיהנה בישראל, ימין שמאל או מרכז. לא במקרה אבו מאזן תוקף את בריטניה בנאומיו בגין הצהרת בלפור. זהו שורש הסכסוך! ובזה אתם צריכים לטפל: במנגנון הרצח והתשלום למחבלים שקיים ברש"פ. לא בבנייה ביו"ש שתופסת רק 2% משטח יהודה ושומרון. אם הרש"פ לא פועלת נגד הטרור, אנחנו נמשיך לפעול נגדו בכל מקום, כולל בערים הפלסטיניות".

השגריר התייחס להסתה הפלסטינית החמורה: "בישראל אנחנו מגנים כל סוג של אלימות ופועלים נגד מי שמבצע אותה. אך למרבה הצער, הרשות הפלסטינית עושה בדיוק את ההיפך. לא רק לגבי אלימות ופגיעה ברכוש, אלא גם לגבי רצח אזרחים חפים מפשע ואפילו ילדים. טרור, אלימות, רצח יהודים - כל זה עבר נורמליזציה בחברה הפלסטינית. ההסתה הזו מתחילה בהנהגה אצל אבו מאזן ובכירי הרש"פ, והיא חלחלה עד לגני הילדים. מלמדים את הפלסטינים לשנוא. מחנכים אותם לרצוח. אין לזה שום קשר לבנייה ביהודה ושומרון. הסיבה הייתה ונותרה אחת ויחידה - הרצון להשמיד את המדינה היהודית".

ארדן המשיך ותקף את חברות המועצה: "מה אתם באמת מצפים שישראל תעשה מחר בבוקר? אתם מצפים שפשוט ניכנע לכל הדרישות של הפלסטינים? נהפוך את יהודה ושומרון למוקדי שיגור טילים על ערי ישראל, בדיוק כמו מה שקרה בעזה? זה לא תרחיש דמיוני. רק אתמול נורו שתי רקטות מג'נין לעבר ישראל".

"הבנייה ביהודה ושומרון תימשך. מאות אלפי ישראלים מתגוררים ביהודה ושומרון וגם הם בני אדם ויש להם זכויות יסוד כמו הזכות לדיור ותשתיות", סיכם.