יו"ר סיעת המחנה הממלכתי ח"כ זאב אלקין התייחס לדבריו של מפכ"ל המשטרה לשעבר רוני אלשיך ואמר כי הוא לא מאחל לנתניהו להיות מורשע, "יש לו הרבה זכויות".

בשיחה עם ערוץ 7 התייחס תחילה אלקין לקריאתו להחלת הריבונות בבקעת הירדן: "האידאולוגיות לא משתנות. תמכתי תמיד בריבונות בבקעת הירדן ואני תומך בזה גם עכשיו מהאופוזיציה. בכל תפקיד אפשר לעשות למען בקעת הירדן. אני קורא מפה לשר השיכון החדש יחד עם שר הפנים, לא לגנוז את ההחלטה לחיזוק ההתיישבות בבקעת הירדן, זו החלטה על גידול דרמטי של מספר המתיישבים".

לדבריו, "מכיר את ההתנגדות האמריקאית, וגם את ההתחייבות של נתניהו לא להחיל ריבונות בכלל ועל בקעת הירדן בפרט, אבל הוא סייג זאת במספר שנים, שכבר עברו. לא צריכים לחכות רק להחלת ריבונות. היום כל שר יכול למצוא נושא שהוא יכול לעזור משמעותית לחיזוק ההתיישבות בבקעה".

על דברי אלשיך אמר אלקין: "אפילו לא שמעתי, אבל מציע לכולנו וזו הגישה שלי, הטענות שלי לנתניהו אף פעם לא התבססו על התיקים שלו, אלא על דרך ההתנהלות שלו והעדפה של אינטרסים אישיים על פני אינטרסים לאומיים".

בנוסף אמר אלקין: "אני תומך כמו גדעון סער שהגעה לעסקת טיעון פה זה אינטרס לאומי".

"תנו למערכת המשפט למצות פה את הדין. סומך על השופטים. לא מאחל לנתניהו להיות מורשע, יש לו הרבה זכויות. הייתי רוצה לראות את הסאגה הזו נגמרת", אמר לסיום.