אפרת זיו, מורה, אם לשישה, וממארגנות עצרת המשפחות במצפה רמון נגד מצעד הגאווה שהתקיים בעיר מספרת לערוץ 7 מדוע הוחלט לקיים את האירוע.

"האירוע שלנו נועד לתת פיתחון פה לעם ישראל שמפחד לומר את האמת הפשוטה - שמשפחה יהודית מורכבת מאבא אמא וילדים. זה יסוד קיומו של עם ישראל. אנחנו רוצים להדהד את המסר ממצפה רמון לכל מקום", מסבירה זיו.

לדבריה, "בהתחלה היתה לנו התלבטות אם להביא את הילדים לאירוע. אבל אם לומר את האמת ארגוני המשפחה סגרו לנו את ההתלבטות. ברגע שהם מכניסים את כל הרעל והארס למערכת החינוך, לטלוויזיה ולספרי לימוד - אז הילדים שלנו גם חשופים לזה והם חלק מהמערכה שלנו לעצור את התופעה הזו".

זיו מספרת שהצורך באירוע נבע מעצם העובדה שאת העמדה המנוגדת ללהט"ב ניסו להשתיק. "אנחנו כבר חודש נתקלים בהתנכלויות ואמירות פוגעניות. זה החל בהרצאה שרצינו להעביר במתנ"ס וניסו לטרפד אותה וגם בתוך האולם של ההרצאה ניסו להפריע למרצה לומר את האמת. יש לנו חנות באזור התעשייה במצפה רמון ואיימו על הבעלים שם. היום רק לצד אחד מותר להשמיע קול - לאמת שלנו אסור להישמע?. אנחנו נלחמים על כך".

כשנשאלה אם הדרך הנכונה היא לנהל מאבק ענתה, "האמת שאם לא היו מתערבים לנו ונכנסים לנו לכל מקום לא היינו מדברים עליהם. מכיוון שאין לנו ברירה אנחנו יוצאים ואומרים את הדברים בציבור - מבלי להיכנס לאף אחד לבית. מי שמוציא את הרעל הזה החוצה לא יכול להתפלא שאנחנו עונים. אנחנו מבקשים לאסוף סביבנו את עם ישראל ולהביע את המחאה שלנו ולהסביר את מה שנכון".