מפגינים מבעירים אש במהלך ההפגנה נגד הממשלה
מפגינים מבעירים אש במהלך ההפגנה נגד הממשלהצילום: דוברות המחאה

בכיר בקואליציה תוקף את הפגנת השמאל אתמול (רביעי) באיילון ומבהיר כי המחאה לא תשבור את חברי הקואליציה.

"אם מישהו חושב שהמעשים אמש יביאו אותנו להישבר הוא טועה", אמר הבכיר ליובל שגב. "לא יהיו יותר פרסים לאנרכיה. חקיקת הסבירות תעבור בשלושת השבועות הקרובים בשלוש קריאות על אפם וחמתם".

בבית החולים 'איכילוב' בתל אביב לשם הגיעו הלילה 14 מפגינים מעדכנים כי בשל פגיעות ממכת"זית, נגרם נזק בעיניים למספר מפגינים.

קיים חשש לראייה של פצוע אחד עם דימום תוך עיני והפרדות רשתית. פצוע שני עם דימום תוך עיני ופגיעה בעדשה התוך עינית נמצא עדיין בבדיקות רפואיות.

מתוך 14 המפגינים שהגיעו הלילה לחדר המיון של איכילוב מהמחאה באיילון, 6 סובלים מחבלות בעיניים ופצוע אחד אף יעבור ניתוח עיניים הבוקר. 2 נשארו באשפוז וכל השאר שוחררו לביתם.

פרופ' יגאל לייבוביץ, מ"מ מנהל מערך עיניים באיכילוב ומנהל מכון אוקולופלסטיקה הסביר כי השימוש במכת"זית המשלב זרם מים בעוצמה גבוהה מדמה מכת אגרוף ישירה לפנים בעוצמה רבה. "הוא יוצר דימום פנימי בעין ועלול לפגוע בעדשת העין וברשתית", אמר.

הבוקר שוחררו כלל החשודים שנעצרו אתמול על הפרות סדר בהפגנה שהתקיימה בכבישי איילון בהם נהג החשוד שהאיץ לעבר מפגינים ופגע באחד מהם.

בהפגנה השתתפו אלפי בני אדם שחלקם הבעירו מדורות וחסמו את איילון עם אבנים.

לאחר כשלוש שעות הוכנסו לאזור הכביש מכת"זית ופרשים בניסיון לפנות את המוחים ולפתוח את הכביש אך גם פעולות אלה נעשו בצורה מדודה מאוד. מי שפיקד על ההפגנה הוא סגנו של עמי אשד תנ"צ דוד פילו.

בתום ארבע שעות, הצליחה המשטרה לפנות את כל המפגינים מאיילון. בעת פינוי המפגינים, אחד מהם חבט עם הקסדה שברשותו בראשו של שוטר.

המשטרה מסרה כי שני מפגינים נעצרו במהלך הפינוי לאחר שתקפו שוטרים בראשם בקסדה ובנגיחה.