יצחק קרויזר
יצחק קרויזרצילום: ערוץ 7

מועמד הקואליציה לוועדה לבחירת שופטים, חבר הכנסת יצחק קרויזר (עוצמה יהודית), אמר כי מי שלא מחובר לתפיסת עולם ציונית-יהודית אינו ראוי להיות שופט.

בריאיון לכאן רשת ב', אמר קרויזר: "תפיסת עולמי שכל שופט שתפיסת עולמו היא ציונית ויהודית, הוא מוזמן להיות שופט בישראל".

"אם הוא ציוני שמחובר לעולם הציוני, בשמחה רבה. יש לא מעט מוסלמים, דרוזים וצ'רקסים שתפיסתם עולמם היא ציונית ומשרתים במערכת הביטחון ומשרתים את המדינה". הוסיף.

בהמשך דבריו סייג ואמר כי "אם יהיה לנו אירוע של שופט שלא מכבד את ההמנון, לא מכבד את הדגל ואת סמלי המדינה, למה לתת לו לשפוט? גם מי שפועל נגד תפיסת עולם של ההתיישבות היהודית בארץ ישראל".

חברי הכנסת יגיעו היום (רביעי) לכנסת ויבחרו בהצבעה חשאית את הנציג השני לוועדה לבחירת שופטים, כחודש אחרי הכישלון לקואליציה כשחברת הכנסת מטעם האופוזיציה קארין אלהרר הצליחה להיבחר לוועדה.

ח"כ קרויזר מעוצמה יהודית צפוי להיבחר לוועדה כמתוכנן, אך לבחירתו לא תהיה משמעות שכן שר המשפטים לוין הודיע כי אין לו כוונה לכנס את הוועדה בהרכבה הנוכחי.

קרויזר הוא לא היחיד שהגיש מועמדות. גם חבר הכנסת משה סולומון מהציונות הדתית וחברי הכנסת מיש עתיד רון כץ ועידן רול הגישו מועמדות.

מאוחר יותר הודיע חבר הכנסת משה סולומון על משיכת מועמדותו: "הגשתי את מועמדותי לשמש כנציג בוועדה לבחירת שופטים מתוך רצון לתקן עוול ולהביא לגיוון חברתי אמיתי במערכת המשפט.

אני מחויב באופן מלא להסכמים הקואליציונים שנחתמו בין המפלגות השונות בקואלציה, על כן שוחחתי בשעות האחרונות עם ידידי חה"כ יצחק קרויזר והבעתי בפניו את מטרותיי לקידום אוכלוסיות בתת יצוג במערכת המשפט ובכללם בני הקהילה האתיופית. חה"כ קרויזר הסכים עמי ואמר כי יפעל לקדם בפעילותו בוועדה את כלל האוכלוסיות התורמות למדינת ישראל. על כן הודעתי בדקות האחרונות למזכירות הכנסת שאני מושך את מועמדותי".