זירת הפיגוע
זירת הפיגועצילום: מד"א

הרב מיכאל קאפח, אביו של אלראי קאפח שנפצע בפיגוע הירי ליד צומת תקוע, אומר כי מצבו של בנו משתפר ומתייצב.

"המצב הולך ומשתפר. היה כדור שממש נגע בכבד וברוך השם היה שם נס גדול. הכיוון הוא של התייצבות והתאוששות", סיפר האב בשיחה עם כלי התקשורת.

לדבריו, "הוא לקח את שתי הבנות שלו לקייטנה בתקוע וכשהוא עצר בצומת ורצה לפנות שמאלה - עבר רכב וירה בו. אני הייתי באמצע פגישה להכנת שנה הבאה בבית הספר. אני גר במירון והייתי באולפנה שבה אני מלמד ובמהלך הפגישה זה נודע לי".

"קשה לשמוע בשורה כזו, היינו בחוסר ודאות בכל הדרך ממירון עד לכאן שנראתה כמו נצח כי לא ידענו מה יאמרו לנו. כשהגענו נרגענו, ראינו את הנכדות והן יצאו מהעניין - ברוך ה' נס גדול", הוסיף.

הוא ציין כי "הוריה של הכלה שלנו, אשתו של אלראי, נרצחו בפיגוע ירי בציר כיסופים לפני 18 שנים. הסיפור הזה מזכיר דברים לא נעימים. ברוך השם שזה נגמר ככה".

זירת הפיגוע ליד תקועוידאו: הצלה ללא גבולות. תמונה: מד"א

אלראי קאפח בן 35 מהיישוב נוקדים שנפצע באורח קשה בפיגוע הירי נותח בבית החולים שערי צדק ומצבו מוגדר בינוני.

לוחמי צה"ל ומג"ב פעלו במשך שעות אחרי הפיגוע סביב מבנה סמוך למסגד בבית לחם ועצרו את המחבל שביצע את הפיגוע. ברשתות הערביות דווח כי במקום התנהלו חילופי אש. על העיר הוטל מוקדם יותר "כתר נושם". ברכבו של המחבל, שאותו נטש במקום, נמצא רובה מסוג M-16.

יחד עם אלראי נפצעו באורח קל שתי בנותיו בנות 9 ו-12, רחל ואביגיל. שלושתם פונו לבית החולים שערי צדק בירושלים. מבית החולים נמסר כי האב נורה בפלג גופו העליון. שמו לתפילה: אלראי בן בת שבע.

כאמור, חמיו וחמותו דב ורחל קול הי"ד נרצחו לפני 18 שנה בפיגוע ירי לעבר רכבם בציר כיסופים בגוש קטיף.

מחקירה ראשונית עולה כי כמה מחבלים הגיעו ברכב לאזור הצומת, ולפחות אחד מהם יצא ממנו ופתח באש. רכב המחבלים נמלט מהמקום וכוחות צה"ל ביצעו מרדף אחריו בגזרה. לאחר סריקת הכוחות בשטח נמצאו כמה תרמילים.